28. 03. 2016 19:25 , článok bol aktualizovaný 29. 03. 2016 11:03 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Nešťastné kanoe, ktoré sa plavilo na Dunaji. Martin Filko je stále nezvestný

Podľa záchranárov sú šance na prežitie veľmi nízke.

Nešťastné kanoe.
Nešťastné kanoe. Foto: TVNOVINY.sk
Pátracia akcia po nezvsetnom Filkovi pokračuje od utorkového rána.
Policajní potápači idú hľadať nezvestného Filka do Dunaja.
Policajní potápači idú hľadať nezvestného Filka do Dunaja.

Na veľkonočný pondelok sa na Dunaji pri Vlčom hrdle prevrátilo kanoe s dvoma osobami. Jednému z nich sa podarilo zachrániť, po tom druhom stále pátrajú. Podľa našich informácií má byť nezvestnou osobou známy slovenský ekonóm, riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Martin Filko. Pátraciu akciu prerušili v pondelok okolo 21. hodiny večer, no o štyri hodiny hľadanie obnovili a použili aj termokamery. Ani to však neprinieslo úspech.

 

V utorok ráno od pol ôsmej sa preto poriečna polícia, záchranári i hasiči pustili opäť do hľadania. Prečesávajú brehy i samotnú rieku, od Čunova až po Vlčie hrdlo, kde sa mala kanoe prevrátiť. Používajú pri tom špeciálny sonar, s ktorým vidia až na dno Dunaja a do šírky až 70 metrov. V prípade podozrivého nálezu sú v pohotovosti aj potápači.

Pátracia akcia pokračuje od utorkového rána.
Pátracia akcia pokračuje od utorkového rána. Foto: TV Markíza
 

Podľa záchranárov sú šance na prežitie veľmi nízke. Dennikn informoval, že s Filkom bol v kanoe jeho dlhoročný kamarát a spolužiak z Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií Vladimír Lefík.

Na adresu somreporter@markiza.sk nám čitateľ poslal fotografiu kanoe, v ktorom sa obaja muži plavili na Dunaji. Bolo pri nej napísané: "Nešťastné kanoe." Na fotografii je vidieť aj Martina Filka s kamarátom.

Martin Filko.
Martin Filko. Foto: TASR
 

Filko bol počas druhej Ficovej vlády hlavný ekonóm ministerstva financií a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky. V rokoch 2008 až 2010 bol poradcom vtedajšieho ministra financií Jána Počiatka a neskôr bol aj poradcom premiérky Ivety Radičovej. Jeho meno sa po voľbách spájalo aj s ministerskou stoličkou v zdravotníctve.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce