31. 03. 2016 17:15 | DVORNÍKY/Roman Ruttkay

Krvavá dráma: Rozbesnený pes zaútočil na mladú matku a jej trojročnú dcéru

Brutálny útok vyšetruje už aj polícia, ktorá postupne vypočúva všetkých svedkov.

Ženu dohrýzol pes.
Ženu dohrýzol pes. Foto: TV Markíza

Kríženec pitbulla a vlčiaka v Dvorníkoch pri Hlohovci dohrýzol žene ruku tak, že skončila v nemocnici. Dievčatko pred útočiacim psom zachránila matka i susedia v poslednej chvíli.

Žena mala otvorenú ranu v oblasti ramena a bola pri vedomí

Matka s dcérou prechádzali po ulici v Dvorníkoch. Zrazu sa z blízkeho domu na ne vyrútil rozzúrený pes. "Bol agresívny a vrčal," povedal nám na kameru napadnutá žena.

Zuzana držala dcéru Simonku za ruku. Keď videla že asi päťdesiatkilové zviera chce zaútočiť na Simonku, vzala ju chytro na ruky. "Pes sa mi zavesil na ruku. Desať minút sme ho dávali dole," spomína si.

Na miesto prišla ihneď matka napadnutej Zuzany. Okamžite jej dávala prvú pomoc, pretože silno krvácala. Podľa jej slov, mala veľmi hlboké rany. Keď sme je dávali dole tričko, vypadávali také malé kúsky mäsa," tvrdí Zuzanina mama.

Pes údajne vytlačil plech, a tak sa zo zamknutého areálu dostal na ulicu. "Má natočené, že jej ten pes ublížil? Viete koľko tu chodí psov? Nie som si vedomí, že to bol môj pes," povedal nám na kameru syn majiteľa areálu.

Romana Klimeková z OZ Pes v núdzi zdôraznila, že každý majiteľ je zodpovedný za psa a jeho skutky.

Zranená žena je napokon rada, že sa to neskončilo tragédiou, no s dcérou majú z útoku traumu do konca života. "Psychicky i fyzicky je to zlé. Ruka ma bolí a myslím si, že nebude dobrá," zdôraznila napadnutá Zuzana.

Ľudia a najmä rodiny s malými deťmi v obci majú strach. Boja sa, že pes opäť zaútočí. Podľa starostu najlepšie by bolo ak by psa veterinári dali pre bezpečnosť miestnych utratiť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce