01. 04. 2016 19:23 | BRATISLAVA/TV Markíza

Poslanec ĽS NS Binder má poriadne dlhy: Veľké peniaze vraj dlhujú aj jemu

Peniaze chce vrátiť do roka a do dňa.

Na snímke Ondrej Binder
Na snímke Ondrej Binder Foto: TASR

Vo finančných problémoch je až po uši. Parlamentný poslanec Kotlebovej strany Ondrej Binder dlhuje peniaze štátu aj súkromným podnikateľom. Poslanec ale tvrdí, že za situáciu, ktorej sa ocitol, nemôže. Ako prvý informáciu priniesol Denník N.

Bývalý stolár Binder ešte donedávna prevádzkoval stolársku dielňu vo Svätom Antone pri Banskej Štiavnici. Dnes je zatvorená. Vlastnil aj ranč, no aj ten skončil v dražbe. Vyše 10-tisíc eur dlhuje aj živnostníkovi, ktorý sa zaoberá kozubmi.

„Dlhuje mi po tom, čo stavali kostol v Kozelníku," povedal živnostník Jozef Píš.

S terajším poslancom sa priatelili už dlhšie. Preto mu dôveroval. Hoci peniaze od neho zatiaľ vymáha zbytočne, stále verí, že mu ich vráti.

Poslanec dlhuje aj ďalšej firme. Okrem toho zdravotnej poisťovni takmer 4700 eur a sociálnej vyše 10-tisíc.

Hovorca sociálnej poisťovne sa k poslancovmu dlhu nevyjadril, s tým, že zoznam dlžníkov poisťovne je zverejnený na ich internetovej stránke.

No a meno poslanca Bindera v zozname dlžníkov naozaj figuruje. Finančné problémy ani netají. Dlhuje aj viacerým väčším firmám. „Dlhujú mi stále veľa peňazí ," vyjadril sa poslanec Ondrej Binder. Pridala sa aj jeho matka, ktorá ho obhajuje. „Z čoho má zaplatiť, keď aj jemu dlžia?"

Súdiť sa so svojimi dlžníkmi vraj neplánuje. „Verejnosť neverí v spravodlivosť justície," povedal Binder.

Aj na poslancov dom, kde teraz rozvedený Binder žije s dvoma synmi, je uvalená exekúcia. Napriek tomu prisľúbil, že peniaze svojím dlžníkom vráti. Aj keď v termíne trochu bizarnom.

„Do roka a do dňa určite," uzavrel Binder.

 VIAC Z Domáce