02. 04. 2016 15:20 , článok bol aktualizovaný 02. 04. 2016 19:04 | BRATISLAVA/Roman Ruttkay, TASR

Keď vetroň s Michalom (38) narazil do domu, manželia obedovali guláš

Michal, ktorého lietadlo sa zrútilo na strechu domu je podľa našich informácii profesionálny letec a toto mal byť jeho prvý tohtoročný let.

Spadnutý vetroň na dom na Zobore v Nitre.
Spadnutý vetroň na dom na Zobore v Nitre. Foto: TV Markíza

Nehoda vo vzduchu. Nad Nitrou sa zrazili v deväťstometrovej výške dve bezmotorové lietadlá. Zatiaľ čo jednému sa podarilo pristáť riadne na letisku, druhé urobilo obrovskú dieru do strechy rodinného domu v mestskej časti Zobor.

Český pilot (38) sa po náraze stihol katapultovať. S padákom pristál na strome so zlomeným nosom. „Obrovská rana a škridle začali padať z domu a vyjdeme vonku a hrúza, to je hrôza," spomína si majiteľ domu. Manželia práve začali jesť guláš a v tom zaznela silná rana. Muž si myslel, že

Dva vetrone sa zrazili na medzinárodnej leteckej súťaži bezmotorových lietadiel PRIBINA CUP. Michal, ktorého lietadlo sa zrútilo na strechu domu je podľa našich informácii profesionálny letec a toto mal byť jeho prvý tohtoročný let.

Pár sekúnd po leteckom tresku stihol Michal z vetroňa vyskočiť. S padákom pristál v záhrade na strome o pár ulíc ďalej ako padlo jeho lietadlo. Keď pilota prevážali do nemocnice na vyšetrenie úrazu hlavy bol pri vedomí.

Čo presne sa vo vzduchu stalo vyšetruje letecký a námorný vyšetrovací úrad. Lietadlo zo strechy by mali odpratať v nedeľu 3. apríla.

 


VIAC Z Domáce