04. 04. 2016 06:00 | PREŠOV/TV MARKÍZA

Pre pokazený prístroj museli onkologickí pacienti na tri týždne prerušiť liečbu

Platí totiž zásada, že na ktorom prístroji liečbu začnú, tam ju musia aj dokončiť.

19 PO Pokazeny pristroj.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19 PO Pokazeny pristroj.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Pokazil sa im prístroj, ožarovať ich preto ďalej nemohli. Vážne chorí onkologickí pacienti v prešovskej nemocnici mali v liečbe trojtýždňovú pauzu. Čakať museli na novú súčiastku.

Pani Viere po operácii lekári na onkológii naordinovali 25 ožiarov. Každý pracovný deň musí do Prešova dochádzať až z Popradu. Chce poraziť zákernú rakovinu, nemá s tým problém. Problém, ale nastal v nemocnici. Pokazil sa im lineárny urýchľovač. Za všetko môže jedna súčiastka.

 

Nový zdroj stojí vyše 10-tisíc eur, na jeho kúpu preto nemocnica musela podľa zákona vypísať tender. No pacienti museli na opravu čakať dlhé tri týždne. Platí totiž zásada, že na ktorom prístroji liečbu začnú, tam ju musia aj dokončiť. Do iných nemocníc posielali iba nových pacientov.

Prístroj je už po oprave plne funkčný a pacienti tak môžu pokračovať v liečbe. No aby sa podobná odstávka už neopakovala, fakultná nemocnica pacientom sľúbila, že namiesto zastaraného 20-ročného stroja, ešte tento rok kúpi nový spoľahlivejší lineárny urýchľovač.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce