03. 04. 2016 19:50 | NITRA/Roman Ruttkay

Pilot, ktorý manželom zničil strechu, urobil krásne gesto

Majitelia sú však smutní, že nemôžu začať zakrývať strechu. Dôvodom je poisťovňa.

Hasiči dávajú dole zo strechy vetroňa, ktorý pristál na streche domu na Zobore.
Hasiči dávajú dole zo strechy vetroňa, ktorý pristál na streche domu na Zobore. Foto: TV Markíza

Vrak lietadla, ktorý sa zrútil na rodinný dom v Nitre pod Zoborom už odpratali. V streche zostala po ňom obrovská diera. Manželia, ktorým sa nešťastie stalo ani oka nezažmúrili. Prežili veľmi ťažkú noc.

Manželia nocovali doma s dierou v streche. Modlia sa, aby nezačalo pršať. „Nejako sme noc prečkali, ale spať? Spať sa nedalo. Je to šok," povedali nám majitelia zničeného domu

Manželov čaká teraz kopec práce. Nevedia či bude musieť ísť dole celá strecha alebo len časť. Zatiaľ chceli dieru v streche zakryť, no vraj musia čakať na obhliadača z poisťovne. „Poisťovňa ma takto trápi, že takto nás v štichu nechajú Ja som myslel, že včera príde poisťovák obhliadne to a ja idem nakúpim laty, začnem to trochu zakrývať," povzdychol si muž..

Lucia Muthová z poisťovne v telefonickej reakcii povedala, že obhliadkári pracujú počas pracovného týždňa. „Samozrejme môžu pracovať už na odstránení škody ak je dostatočne zdokumentovaná. Zrovna v tomto prípade je to o to jednoduchšie, že ich situácia je aj zmedializovaná," dodala.

Dve bezmotorové lietadlá sa zrazili na medzinárodnej leteckej súťaži PRIBINA CUP v asi 900 metrovej výške. Jedno lietadlo riadne pristálo, druhé padlo na strechu domu. Pilot (43) z Česka stihol vyskočiť.

Pilot sa rodine prišiel ospravedlniť. Manželia majú rodinný dom našťastie poistený aj proti leteckým katastrofám. Takéto poistenie si dali pritom spraviť iba pár mesiacov pred nehodou.

Manželia sú síce unavení, so silami na dne, no radi by deravú strechu dali čo najskôr opraviť. Aby žili tak pokojne, ako pred obrovským treskom nad ich hlavami.

 


VIAC Z Domáce