03. 04. 2016 19:03 | TRENČÍN/TV MARKÍZA

Praktiky ako za socializmu. Spor, ktorý sa ťahá roky sa opäť zamotáva

Bližšie k domu majú ešte položiť koľajnice pre rýchliky.

1_bujnaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
1_bujnaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Vyvlastnenie ako za komunistov. Takto vidí svoju situáciu rodina Polákovcov v Trenčíne. Mesto dostalo za úlohu získať pozemky, ktoré zasahujú do modernizácie železničnej trate v jeho katastri. Spor, ktorý sa ťahá už roky, zanechal stopy na zdraví pána Poláka a aj jeho dcéry.

 

Takto to vyzerá, keď prejde len osobný vlak okolo pozemku pána Poláka. Bližšie k domu majú však položiť koľajnice pre rýchliky. Červenou čiarou je vyznačená hranica pozemku, ktorú má modernizácia ešte zabrať. Manželia Polákovci majú doma zdravotne postihnutú dcéru, pre ktorú celý pozemok upravili.

V minulosti tu mali vysadených viac než 70 šesťmetrových tují, aby sa takto chránili pred železnicou. Tie im však vyrúbali. Polákovci sa bránia súdnou cestou. Polákovci podali návrh na predbežné opatrenie vo veci vlastníckeho práva, ktoré okresný súd schválil. Na ich pozemok teraz nemôže nikto vstúpiť.

Dedo pána Poláka v minulosti vlastnil pozemok až za hlavnú cestu. Po vyvlastnení sú tam koľajnice a situácia sa opakuje. Rodina sa modernizácii a vyvlastneniu nebráni. Nesúhlasia však len s časťou záhrady. Chcú, aby ich vyvlastnili komplet, aby mohli dôstojne žiť.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce