07. 04. 2016 16:09 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Polícia zverejnila, kto je zodpovedný za smrť poľovníka

Podľa odborníka musí poľovník dostatočne a jasne vidieť, kam mieri.

pošovník.jpg
pošovník.jpg

Namiesto zvieraťa zastrelil kolegu! Poľovačka na diviaky sa skončila mimoriadne tragicky, guľkou do hrude pri nej zomrel jeden z nadháňačov. Po vyše troch mesiacoch polícia zverejnila, kto podľa nich za smrť muža nesie zodpovednosť.

Zastreli sa omylom sám alebo ho zabil niekto iný? Takéto otázky si kládli viacerí ľudia krátko po nešťastnej poľovačke. Dnes už je takmer všetko jasné. Polícia zo smrti poľovníka obvinila jeho 62-ročného kolegu. Podľa nich porušil zákon a to tak, že strieľal v smere, v ktorom mohol ohroziť životy iných ľudí.

 

"V prípade dokázania viny hrozí trest vo výške dvoch až piatich rokov," hovorí hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Šéf slovenskej poľovníckej komory Imrich Šuba hovorí, že takéto konanie sa nedá ospravedlniť. Kým poľovník začne strieľať, musí dostatočne zreteľne vidieť, kam mieri. V žiadnom prípade nemôže strieľať do kríkov či húštiny. „To sa nemôže stať, poľovník musí prísť tak blízko, aby videl nielen zviera, ale rozoznal aj jeho vek a pohlavie."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce