12. 04. 2016 19:08 | TRENČIN/TASR

Rútil sa rýchlosťou viac ako 200 km/h. Neuveríte, čo povedal policajtom

Dostal na mieste 800 eurovú pokutu, ktorú zaplatil a pokračoval v jazde.

Cestný pirát.
Cestný pirát. Foto: Polícia SR

Diaľnicu si pomýlil s pretekárskym okruhom. Policajti vodičovi na diaľnici pri Trenčíne namerali viac ako 200 kilometrovú rýchlosť. Cestný pirát ohrozil vodičov a neuveríte akú výhovorku na svoju rýchlu jazdu mal.

Krásne počasie a suchá cesta. To mnohých láka dupnúť na plyn. Na diaľnicu vyrazili aj policajti s kamerou, aby si posvietili na cestných pirátov.

Trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová k prípadu uviedla, že diaľniční policajti spozorovali tmavé Audi rútiace sa veľkou rýchlosťou po diaľnici.

Vodič sa naozaj ponáhľal. Jeho jazda bola stále rýchlejšia a rýchlejšia. Radarom mu namerali rýchlosť 224 km/h, pričom okamžitá rýchlosť bola až 237 km/h.

„Táto rýchlosť vám predikuje, že za sekundu prejdete 60-70 metrov a reakčný čas vodiča je len sekunda, takže čokoľvek sa vám vyskytne v tomto čase nemáte šancu zareagovať," tvrdí znalec na cestnú dopravu Milan Holéci.

V jednej chvíli dokonca začal obiehať auto z pravej strany. Odborník na dopravu hovorí že to bol obrovský risk. Podľa neho človek, ktorého obieha, nemá šancu zistiť akou rýchlosťou sa pohybuje vozidlo za ním. Ak by došlo k nejakej reakcii, tak vojde do cesty tomu vozidlu a skončí sa to veľkou tragédiou.

Muž (46) muž si neskôr všimol že ho sledujú policajti. Tí ho zastavili a začali sa pýtať kde sa tak ponáhľa. Presviedčal ich, že musí ísť na veľkú potrebu. Na výhovorku mu však neskočili. Dostal na mieste 800 eurovú pokutu. Na mieste ju zaplatil a pokračoval v jazde.

Znalec z dopravy si myslí, že človek ktorý má toľko peňazí na pokutu, si asi ťažko bude dávať pozor na rýchlosť. Holéci si myslí, že je to chyba tohto systému, že niečo takéto sa môže diať a ľudia, ktorí na to majú, sú beztrestní.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce