13. 04. 2016 09:42 , článok bol aktualizovaný 13. 04. 2016 10:25 | DOBROHOŠŤ/TV Markíza, mm

Z Dunaja vytiahli telo Martina Filka

Telo prišiel identifikovať kamarát, ktorý s ním bol v osudný deň v kanoe.

Zomrel riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Martin Filko.
Zomrel riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Martin Filko. Foto: TASR

Mŕtve telo, ktoré sa dnes našlo v Dunaji pri obci Dobrohošť v okrese Dunajská Streda, patrí nezvestnému ekonómovi Martinovi Filkovi. Potvrdila to Martina Kredatusová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. Telo prišiel opoznať kamarát, ktorý s ním bol v osudný deň v kanoe.

 

Šéf Inštitútu finančnej politiky (IFP) a hlavný ekonóm ministerstva financií bol nezvestný od 28. marca. Telo našli dnes príslušníci záchranných zložiek.

Tridsaťpäťročný Martin Filko nastúpil na čelo IFP v máji 2012. Mal vyštudované viaceré vysoké školy doma aj v zahraničí. Okrem iného radil ministrom financií Petrovi Kažimírovi i Jánovi Počiatkovi. Taktiež si jeho rady vypočuli minister školstva Eugen Jurzyca a minister zdravotníctva Ivan Uhliarik. Pôsobil aj ako poradca premiérky Ivety Radičovej.

Známa je jeho reforma cenotvorby liekov, ktorá priniesla výrazné úspory v nákladoch za lieky. Pár dní po voľbách predstavil spolu s Ľudovítom Ódorom a Štefanom Kiššom manifest Najlepší z možných svetov, v ktorom hovoria o koncepte hodnoty za peniaze vo verejnom sektore.

Záchranné zložky
Záchranné zložky Foto: TV Markíza
 

Záchranné zložky
Záchranné zložky Foto: TV Markíza
 

Polícia zaisťuje miesto
Polícia zaisťuje miesto Foto: TV Markíza
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce