16. 04. 2016 14:01 | BRATISLAVA/al

V piatok sa rozlúčili s Martinom Filkom. Manželkine tvrdé slová

Telo šéfa Inštitútu finančnej politiky a hlavného ekonóma ministerstva financií našli po 17. dňoch od tragédie.

Martin Filko.
Martin Filko. Foto: TASR

S Martinom Filkom sa rodina, známi, priatelia a kolegovia rozlúčili v piatok v bratislavskom krematóriu. Jeho telo vytiahli z Dunaja po 17. dňoch po tom, čo sa s kamarátom prevrátili na kanoe a Filko sa utopil. Posledné zbohom mu prišli dať aj politici.

Policajní potápači idú hľadať nezvestného Filka do Dunaja.
Policajní potápači idú hľadať nezvestného Filka do Dunaja. Foto: TV Markíza
 

Jeho manželka Asena Filková sa dovtedy k smrti svojho manžela veľmi nevyjadrovala, no na rozlúčke sa rozhovorila a z jej úst vyšli drsné slová. Ako píše cas.sk, o svojom milovanom povedala:

„Od oravského depešáka k pankerovi a rockerovi až po slniečkara, kaviarenského intelektuála, námorníka a takzvaného „policy hipstera". A keďže žijeme v dobe, keď nám vo vlakoch hliadkujú fašisti, jeho evolúcia smerovala evidentne k čoraz zriedkavejším životným formám. Moje pesimistické ja by teraz dodalo, že ten posledný jednorožec, ktorého som mala, je fuč."

Pátracia akcia po nezvsetnom Filkovi pokračuje od utorkového rána.
Pátracia akcia po nezvsetnom Filkovi pokračuje od utorkového rána. Foto: TV Markíza
 

„Moje optimistické ja však dodáva, že Martin nebol jediný Slovák, ktorý so svojimi schopnosťami neutiekol von a chcel meniť svet tam, kde sa narodil. A môj osobný odkaz? Musíte mi odpustiť výraz... K...a, noste vesty na lode! Bubáčik, tebe prajem - spi sladko. Dohliadni na nás, maj tie svoje záchvaty smiechu a radosti a my tu zatiaľ budeme najlepšie, ako vieme. Ja budem dobrá kvôli nádeji, aby sme sa raz neskôr mohli opäť stretnúť, láskať, smiať sa a byť spolu," dodala.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce