25. 04. 2016 17:18 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Plnou parou a aj pod parou sa hnal centrom Bratislavy. Mladík už vie, čo ho čaká

Dvadsaťtriročný Martin z Michaloviec ohrozil taxikára a na policajné výzvy vôbec nereagoval.

17 Alkoholik obvinenie DEMO.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
17 Alkoholik obvinenie DEMO.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Zaplatí semafor, príde o vodičský preukaz a možno si posedí aj vo väzení. Opitého cestného piráta z Michaloviec, ktorého naháňali policajti v centre Bratislavy, čaká súd. Štatistiky síce hovoria, že sudcovia alkoholikov neradi posielajú do väzenia, podľa dopravného analytika si tento konkrétny vodič zaslúži čo i len jeden deň basy.

 

Dvadsaťtriročný Martin z Michaloviec ohrozil taxikára a na policajné výzvy vôbec nereagoval. Namiesto toho pridal plyn a na Ypsilonke spanikáril, zdemoloval semafor aj auto. V trucovaní pokračoval aj po dopravnej nehode, odmietol sa podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi. Mladíka pritom po takejto naháňačke ani len nenavrhli väzobne stíhať.

Vo veci prebieha skrátené vyšetrovanie. Za tento trestný čin odsúdili v roku 2015 4843 vodičov. Z toho však len zlomok išiel aj reálne sedieť do väzenia. Drvivá väčšina vodičov dostala podmienky alebo skončili bez vodičských preukazov, traja vodiči s doživotným zákazom sadnúť si za volant.

Na rade je teraz prokuratúra. Od nej totiž záleží, kedy mladého vodiča postaví pred súd. Podľa dopravného konzultanta Mariána Urgeho by si takýto vodič zaslúžil exemplárny trest. Zákaz šoférovania podľa neho nestačí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce