25. 04. 2016 19:20 | BREZNO/TV MARKÍZA

Do nemocnice v Brezne majú matky s kočíkom zákaz vstupu

Opatrenie funguje v nemocnici už niekoľko rokov.

19 BB Nemocnica proti kocikom.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19 BB Nemocnica proti kocikom.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Účinnejšie než tie najdrahšie lieky. To môže pre chorých ľudí v nemocnici znamenať stretnutie so svojimi deťmi alebo vnúčatami. Najmenší návštevníci v breznianskej nemocnici sa ale nedostanú ďalej než po vrátnicu.

Malých detí sa nedočká ten, kto musí ležať v nemocnici v Brezne. Na zákaz, ktorý je vo vstupnej hale pri vrátnici, nás upozornila diváčka. Opatrenie funguje v nemocnici už niekoľko rokov.

Nemocnica s poliklinikou Brezno v rámci hygienicko-epidemiologického režimu obmedzila vstup maloletých detí do šesť rokov na lôžkové oddelenia a to v záujme ochrany života a zdravia maloletých detí. Prostredie nemocnice vnímajú pre maloleté dieťa v tomto veku ako rizikové aj z hľadiska ochrany psychického vývoja.

V susednej Banskej Bystrici je najväčšia nemocnica v kraji. Malé deti sa sem na návštevu k svojim blízkym dostanú. Kým teda v Bystrici deti potešia blízkych pár krokov od izby, v Brezne ich zastavia na vrátnici. Paradoxne, ich ale tento piktogram nemá prečo obmedziť. "Označenie zakazuje vstúpiť s kočíkom do priestoru, respektíve priamo kočíku, avšak dieťa samotné do priestoru vstúpiť môže," hovorí advokátka.

Pozrite si reportáž Ľuba Fronka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce