26. 04. 2016 19:15 | BRATISLAVA/TV Markíza

Holanďan podozrivý z vraždy opäť na súde. Priateľku mal upáliť zaživa

Výsledky skúmania odhalili aj ďalšie šokujúce fakty o zraneniach mŕtvej ženy.

ondruskaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
ondruskaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

Upálili ju zaživa. Takto kruto podľa znalcov zomierala 25-ročná Simona. Prokuratúra viní z vraždy mladej ženy jej priateľa - holandského kapitána výletnej lode. Výsledky skúmania odhalili aj ďalšie šokujúce fakty o zraneniach mŕtvej ženy. A hoci je jej priateľ z brutálneho činu obžalovaný, už pol roka si užíva slobodu - pre chybu sudcu.

Všade samá krv a v byte zhorená žena. Takto opísal osudnú noc muž, ktorý sa do bytu na v Bratislave dobýjal, lebo tam videl oheň. Bolo to okolo 4.00 h ráno ešte v novembri 2014. Žena mala podľa znalcov viacero zranení. Najmä na hlave. No tie neboli smrteľné, hoci silno krvácala. Simona bola podľa súdnych znalcov v bezvedomí, keď ju ktosi polial a zapálil. V krvi mala takmer dve promile alkoholu.

S nebohou tvoril pár približne dva roky

No šokujúce je, že na tele sa nenašli žiadne obranné zranenia. Znamená to teda, že Simona o život zrejme nebojovala. Zo ženinej smrti viní prokuratúra Gerrita Jana Krammera. S nebohou tvoril pár približne dva roky. Pracovali spolu na výletnej lodi. Znalec z oblasti toxikológie dnes vypovedal, že muž mal v krvi hraničnú koncentráciu kokaínu. No vplyv na jeho konanie takéto množstvo vraj nemalo.

Muž mal údajne opletačky so zákonom už aj v minulosti. Na pojednávaní sa dnes hovorilo o jeho trestnom stíhaní za ublíženie na zdraví a nedovoleného ozbrojovania. Z predchádzajúceho vzťahu má dve deti.

Krammer je na slobode už pol roka

Na súd  prišiel vypovedať aj kolega a dlhoročný kamarát obžalovaného. Gerrita pozná 17 rokov a poznal aj Simonu. Ich vzťah opísal ako vzťah medzi zaľúbencami a dokonca si vraj plánovali kúpiť dom v Bratislave.

Krammer je na slobode už pol roka. Spoza mreží sa dostal pre chybu toho istého sudcu, ktorý má prípad na stole. V prípade dokázania viny hrozí Holanďanovi 25-ročný trest.

 


VIAC Z Domáce