28. 04. 2016 19:21 | MICHALOVCE/Vladimír Bučko

Zamestnancom zakázali používať WC. Vedenie sa od toho dištancuje

Medzi tisícky zamestnancov michalovskej firmy sa takýto zákaz dostal. Vedenie spoločnosti, ale tvrdí, že to myslelo inak.

Zamestnanci michalovskej firmy majú takýto šokujúci zákaz.
Zamestnanci michalovskej firmy majú takýto šokujúci zákaz. Foto: TV Markíza

Viete si predstaviť, že by vám šéf zakázal v práci používať toaletu? Medzi tisícky zamestnancov michalovskej firmy sa takýto zákaz dostal. Vedenie spoločnosti, ale tvrdí, že to myslelo inak.

Prísny zákaz používania toaliet 30 minút pre koncom pracovnej zmeny. Takýto zákaz koluje už niekoľko dní po sociálnych sieťach.

Firma zaviedla zákaz tento týždeň. Zamestnanci si myslia, že vedenie ním sleduje niečo úplne iné, než je zákaz používania toaliet. Niektorí nám povedali, že ľudia nechodia na záchod, ale fajčiť.

Zákaz preveria inšpektori práce. Ak by ho vedenie naozaj praktizovalo, firma by mohla mať problém

Ľudia ale priznávajú, že ten kto na toaletu potrebuje skutočne, tak si odskočiť môže. „Keď poviete predákovi, že chcete ísť na toaletu, tak môže ísť. Zamknuté nie sú, tak neviem," konštatoval zamestnanec.

Vedenie firmy sa od zákazu dištancuje. Niekto zo zamestnancov vraj zverejnil neoficiálny zápis z porady. Určený bol pre vedúcich pracovníkov. Tí mali pozornejšie kontrolovať, či zamestnanci idú pred koncom pracovnej zmeny skutočne na toaletu.

„Veľa z nich išlo na fajčiarku, alebo do šatne sa prezliecť a podobne," predseda odborovej organizácie Yazaki Ľuboslav Kračanský.

„Spoločnosť Yazaki prijala opatrenia na zvýšenie pracovnej disciplíny a proti svojvoľnému a opakovanému, dlhodobému opúšťaniu pracovného miesta počas a hlavne pred koncom pracovnej doby," píše v stanovisku.

Sporný zákaz aj tak preveria inšpektori práce. Ak by ho vedenie naozaj praktizovalo, firma by mohla mať problém.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce