29. 04. 2016 17:17 | MICHALOVCE/Vladimír Bučko

V Michalovciach zrušili frekventovaný priechod. Ľudia si to ani nevšimli

Ľudia si to však ani poriadne nevšimli a mnohí riskujú život.

Zrušený priechod pre chodcov v Michalovciach.
Zrušený priechod pre chodcov v Michalovciach. Foto: TV Markíza

Ak vidíte na ceste priechod pre chodcov, neznamená to, že tam aj skutočne je. Jeden taký nájdete v Michalovciach. Aj keď ho zrušili, ľudia si to takmer vôbec nevšimli. Teraz keď prechádzajú cez cestu, poriadne riskujú.

Mladý otec s dcérou sa suverénne vybral k priechodu. Až v prostriedku cesty si všimol, že sa zo zebry na chodník nedostane. Na jej konci je totiž zábradlie. Michalovčanov to poriadne prekvapilo, pretože sú zvyknutí tadiaľ chodiť.

Priechod patril desiatky rokov k tým najpoužívanejším v meste. Po presťahovaní autobusovej stanice ho zrušili. Ľudí ale stále mýlia pozostatky priechodu na vozovke.

A aby ľudí zebra nelákala, samospráva tu nechala osadiť zábradlie. „Nie je možné tadiaľ prejsť a predpokladáme, že ľudia využijú priechody, ktoré sú po oboch stranách tohto miesta," myslí si vedúca referátu komunikácie mesta Michalovce Iveta Palečková.

Chodci ale z nového usmernenia nie sú nadšení. Ak im zastane autobus, musia prejsť na druhú stranu a obísť do dookola. Tvrdia, že zrušený priechod vraj mohli vyznačiť výraznejšie, napríklad dať nejaké reflexné prvky. „Sme sa rozhodli umiestniť zábradlie tak, aby sme znemožnili prechod cez cestu práve na tomto mieste," dodala Palečková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce