03. 05. 2016 17:10 | BANSKÁ ŠTIAVNICA/TV Markíza

Dôchodkyňa zomrela v sanitke. Jej smrť vyvolala vlnu emócii

Príbuzní si myslia, že keby prišla záchranka s lekárom a odviezla ju do nemocnice v Banskej Štiavnici, kde rušia oddelenia, mohla ešte žiť.

Bez názvu.png
Bez názvu.png Foto: TV Markíza

Zlyhalo jej srdce a to sa pre ňu stalo osudným. Žena (82) s podozrením na infarkt skonala v sanitke. V čase, keď v Banskej Štiavnici razantne bojujú za ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci, vyvolala smrť dôchodkyne vlnu emócií.

Keď dôchodkyni z dedinky Prenčov zostalo zle, prišla k nej záchranka s posádkou bez lekára. Sanitka ju previezla až do 45 kilometrov vzdialeného Zvolena. Pacientka ale v sanitke počas prevozu do nemocnice zomrela.

Príbuzní si myslia, že keby prišla záchranka s lekárom a odviezla ju do nemocnice v Banskej Štiavnici, kde rušia oddelenia, mohla ešte žiť. Podľa hovorcu siete nemocníc Svet zdravia Tomáša Kráľa je však spájanie smrti dôchodkyne so zatvoreným interným oddelením v Banskej Štiavnici čistá špekulácia.

Štiavničania uverejnili netradičný inzerát

Štiavničania bojujú za okamžité zriadenie záchranky s lekárom petíciou. Minister zdravotníctva prisľúbil, že by ju mohli zriadiť ešte pred letom. Aby však mohla ambulancia RLP úspešne fungovať, treba ju najskôr personálne zabezpečiť.

To nie je jednoduché. Štiavničania teda na sociálnej sieti uverejnili netradičný inzerát, že hľadajú „doktora z hôr". Ponúkajú mu srdečné prijatie, mestský byt, ale aj dovolenkový pocit z krás okolia.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce