03. 05. 2016 17:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Nekonečný problém s parkovaním: Spor, nad ktorým budete krútiť hlavou

Odohráva sa v bratislavskej časti Ružinov.

Problém s parkovaním
Problém s parkovaním Foto: TV Markíza

Polyfunkčný dom odmietli, investor im teraz spoplatní parkovanie na pozemku. Boj obyvateľov bratislavského Ružinova s developerom nabral obrátky. Nekonečný spor však zaváňa Pyrhovým víťazstvom a spokojná nebude ani jedna strana.

Fanúšikovia KHL, návštevníci divadla, fitnes centra či milovníci trhu na „Miletičke". Kto potreboval okamžite zaparkovať v bratislavskom Ružinove, túto obrovskú plochu pozná. Desiatky parkovacích miest pomáhalo aj miestnym obyvateľom. Investor im ale dlhoročný luxus zrušil. Najal si SBS a autá z pozemku prikázal vyhnať.

O pár týždňov sa môžu vrátiť, odkazuje majiteľ pozemku. Musia si však pripraviť peňaženky. Vodiči si za luxus budú musieť zaplatiť. „Nie je to žiadne terno. Máme povolenú drobnú stavbu, oplotenie, závory a platobný terminál," zastúpenie investora Juraj Mazor.

„Kde žijeme v európskej únii alebo v banánovom štáte?" opýtal sa poslanec za mestskú časť Ružinov Jozef Matúšek.

Jozef Matušek je nočná mora investora už niekoľko rokov. Postaral sa o to aby tu dnes nestál obrovský polyfunkčný dom. Aj teraz tvrdí, že SBS uzavrela parkovisko nezákonne. To vraj patrí ľuďom, investorovi patrí iba pozemok pod stavbou.

„Nie sú vysporiadané majetkovo-právne záležitosti okolo tohto parkoviska," dodal Matúšek.

Investor však tvrdí že má všetko v poriadku, spoplatnené parkovanie bude vraj len dočasné riešenie. Polyfunkčný dom tu chce mať a vtedy postaví chýbajúce boxy aj pre rezidentov za výhodnejšiu cenu.

Parkovanie v tejto časti Ružinova je podľa miestnych obyvateľov čisté zúfalstvo, preto výstavbu polyfunkčného domu v žiadnom prípade nepovolia. Proti polyfunkčnej stavbe je aj miestna časť.

„Každopádne hľadáme riešenie, aby sa opäť to parkovisko otvorilo," píše sa stanovisku MČ.

„To parkovisko môže zostať parkoviskom len o šesť metrov nižšie a všetci môžu byť spokojní," dodal Mazor.

Spor pritom mohli už dávno všetci vyriešiť, výmenou za iný pozemok. Väčšine poslancov sa to ale podľa Matúšeka nepáčilo. „Čo chceme viacej, veď nám mohli postaviť tretie parkovisko zadarmo," povedal Matúšek.

A tak investor siahol po poslednej možnosti. Teraz však pôjde do tuhého. Ružinov totiž obstaráva územný plán zóny, a tak sa obyvatelia dozvedia, čo im tam onedlho môže vyrásť.

Viac v reportáži Braňa Tomagu

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce