06. 05. 2016 13:02 | BRATISLAVA/TASR

Bratislava: V Dúbravke električka ťažko zranila 22-ročnú ženu

Žena v čase príchodu električky prechádzala cez svetelne riadený priechod pre chodcov na červený signál.

Zrážka električiek na Floriánskom námestí v Bratislave
Zrážka električiek na Floriánskom námestí v Bratislave Foto: TV Markíza,

Policajti v Bratislave vyšetrujú okolnosti zrážky chodkyne a električky, ku ktorej došlo vo štvrtok (5.5.) krátko pred 20.45 h. Informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Podľa doterajších informácií došlo na Saratovskej ulici k zrážke električky a 22-ročnej chodkyne, ktorá v čase príchodu električky prechádzala cez svetelne riadený priechod pre chodcov na červený signál STOJ. Chodkyňa prechádzaním v čase príchodu električky vytvorila prekážku v jazde, pričom vodič už zrážke nedokázal zabrániť," uviedol Szeiff.

Chodkyňa podľa neho utrpela ťažké zranenia, s ktorými bola prevezená na ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc. Požitie alkoholu u vodiča električky nezistili.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje chodcov, ako aj všetkých účastníkov cestnej premávky, že novelizácia zákona o cestnej premávke ukladá povinnosť chodcom umožniť plynulý prejazd električiek na semaformi neriadených priechodoch pre chodcov. Električka má na takýchto priechodoch pre chodcov prednosť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce