09. 05. 2016 17:39 | BRATISLAVA/TASR

Premiér Fico si neplánovane uctil padlých vojakov na Slavíne

Vystúpil aj s prejavom, v ktorom varoval pred extrémizmom, šovinizmom a nacionalizmom.

Robert Fico, Peter Pellegrini a Tomáš Drucker na pietnom akteu pri príležitosti 71. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom na Slavín
Robert Fico, Peter Pellegrini a Tomáš Drucker na pietnom akteu pri príležitosti 71. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom na Slavín Foto: TASR

Pietnej spomienky na padlých vojakov pri príležitosti 71. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom na bratislavskom Slavíne sa v pondelok (9. 5.) neplánovane zúčastnil aj premiér Robert Fico, ktorý je po operácii srdca. Jeho účasť Úrad vlády SR neavizoval, s príhovorom na spomienke vystúpil podpredseda vlády Peter Pellegrini.

V ňom varoval pred extrémizmom, šovinizmom a nacionalizmom. Povinnosť vystríhať pred ich hrozbou má byť podľa jeho slov o to naliehavejšia, že sa nenávisť dostala aj do Národnej rady SR.

"Šírenie nenávisti voči iným ľuďom na základe rasovej či národnej príslušnosti, relativizácia či ospravedlňovanie zločinov vojny sa v posledných rokoch z okraja spoločnosti, alebo presnejšie z jeho suterénu, dostáva do programov politických strán, dokonca i na pôdu parlamentu...," povedal v príhovore.


VIAC Z Domáce