13. 05. 2016 12:11 , článok bol aktualizovaný 13. 05. 2016 17:40 | BANSKÁ ŠTIAVNICA/TVNOVINY.sk, TASR

Poslanec Ondrej Binder (†46) zomrel pri autonehode

Za volantom pravdepodobne dostal epileptický záchvat.

Medzi Banskou Štiavnicou a obcou Banská Belá zomrel pri nehode poslanec Ondrej Binder.
Medzi Banskou Štiavnicou a obcou Banská Belá zomrel pri nehode poslanec Ondrej Binder. Foto: TV Markíza

Medzi Banskou Štiavnicou a obcou Banská Belá zomrel pri autonehode poslanec za Ľudovú stranu Naše Slovensko Ondrej Binder (†46).

Na snímke Ondrej Binder
Na snímke Ondrej Binder Foto: TASR
 

Dopravná nehoda sa stala krátko po 10.00 h na ceste I/51 v smere z Banskej Belej na Banskú Štiavnicu. Vodič Škody Octavia po prejdení miernej pravotočivej zákruty prešiel do protismeru a bočnou stranou vozidla narazil do zvodidiel, reagovala banskobystrická krajská hovorkyňa Andrea Petrovičová.

"Záchranári muža neúspešne oživovali niekoľko desiatok minút," uviedol hovorca operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel.

Podľa informácií TVNOVINY.sk však nehoda nebola príčinou smrti. Poslanec dostal pravdepodobne za volantom epileptický záchvat.

Poslancovo auto sa nevyhlo kolízii s protiidúcim vozidlom Seat Leon. Privolaní záchranári sa pokúšali o jeho resuscitáciu, ale neúspešne. Podľa Petrovičovej požitie alkoholu u vodiča Seata Leon polícia nezistila, v prípade zosnulého vodiča nariadili súdnu pitvu. Na miesto prišiel aj znalec z odboru cestnej dopravy. Nehoda je v štádiu vyšetrovania. Predbežná škoda na oboch autách sa pohybuje okolo 5 000 eur.

 

Binder bol v banskoštiavnickom regióne známy svojou angažovanosťou v občianskom združení Ranč nádej. Každoročne organizoval na Ranči nádej vo Svätom Antone Memoriál Michala Buzalku, ktorý pozostával z viacerých podujatí počas celého roka. Podľa jeho webovej stránky už túto sobotu (14.5.) pozýval ľudí na 14. ročník otvorenia sezóny Ranč nádej.

Vlani združenie pri príležitosti 130. výročia narodenia rodáka zo Svätého Antona a biskupa M. Buzalku vybudovalo v obci kaplnku Sedembolestnej Panny Márie. Spolu s ďalšími veriacimi Binder v minulosti niekoľkokrát absolvoval pešiu púť "V šľapajach biskupa Michala Buzalku" zo Svätého Antona do Starých Hôr.

Za zosnulého poslanca Ondreja Bindera by mal nastúpiť Ján Mora

Zosnulého poslanca by mal v parlamente nahradiť Ján Mora, 32-ročný odborný referent z Brezna. V strane ĽSNS nejde o prvú zmenu. Krátko po voľbách sa vzdal mandátu obvinený Andrej Medvecký, za ktorého nastúpil Milan Mazurek, Mora je na kandidátke ĽSNS ďalší v poradí. Podmienkou, aby sa Mora mohol ujať mandátu, je zloženie ústavou predpísaného poslaneckého sľubu. Stane sa tak zrejme už na najbližšej májovej schôdzi parlamentu.

Ondrej Binder bol bývalým členom KDH. V nedávnych parlamentných voľbách sa objavil na kandidátke Ľudovej strany Naše Slovensko. Pochádza z okresu Banská Štiavnica a má štyroch synov.

Nedávno sme informovali, že jeho meno figuruje na zozname dlžníkov štátu. Zdravotnej poisťovni dlhuje takmer 4700 eur a sociálnej vyše 10-tisíc. Okrem toho nevyplatil peniaze aj viacerým väčším firmám. Samotný poslanec finančné problémy ani netajil. Tvrdil, že za situáciu, v ktorej sa ocitol, nemôže.


VIAC Z Domáce