17. 05. 2016 09:47 | BRATISLAVA/sme.sk, zg

Mladí hokejisti si na prilby nalepili Kotlebovo logo

Členovia strany sa fotografiami prilieb pochválili aj na sociálnych sieťach.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TASR

Starší žiaci z breznianskeho hokejového klubu sa poriadne zviditeľnili. Na prilby si nalepili logo extrémistickej strany Ľudová strana Naše Slovensko poslanca Mariána Kotlebu, informuje portál sme.sk

Členovia strany sa fotografiami prilieb pochválili aj na sociálnych sieťach. „Logá politických strán na športových podujatiach nemajú svoje miesto a v tomto prípade o to viac, že ide o kontroverznú stranu s fašistickou reputáciou," konštatoval pre portál politológ venujúci sa extrémizmu Tomáš Nociar.

Vedenie HK Brezno si myslí, že mladíkov asi niekto zneužil a vážnosť svojho rozhodnutia si neuvedomujú. „Vedenie klubu nevie, že by jeho členovia akýmkoľvek spôsobom podporovali akúkoľvek politickú stranu a veľmi dôrazne sa dištancujeme od tejto iniciatívy - spájať výchovu deti a mládeže s propagáciou extrémistických skupín," povedal prezident klubu Peter Dvorský.

Fotografie prilieb dal na Facebook okresný predseda strany v Brezne Tomáš Veverka. „Aj starší žiaci Rytieri HK Brezno nás podporujú ... chlapci NS!" napísal na sociálnej sieti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce