17. 05. 2016 14:10 | BRATISLAVA/TASR

Rokovanie parlamentu začalo minútou ticha za zosnulého poslanca Ondreja Bindera

Náhradník za zomrelého poslanca Ján Mora nastúpi až v stredu, keďže dnes má Binder pohreb.

Na snímke poslanecké plénum Národnej rady SR počas minúty ticha za zosnulého poslanca Ondreja Bindera.
Na snímke poslanecké plénum Národnej rady SR počas minúty ticha za zosnulého poslanca Ondreja Bindera.

Podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár (Most-Híd) dnes otvoril rokovanie štvrtej schôdze parlamentu. Na programe 67-bodového zasadnutia nie je žiaden koaličný legislatívny návrh, za to až 56 opozičných. Rokovanie začalo minútou ticha za zosnulého poslanca Ondreja Bindera (ĽSNS). Parlament tak má aktuálne 149 členov. Náhradník za zomrelého poslanca Ján Mora (ĽSNS) nastúpi až v stredu (18.5.), keďže dnes má Binder pohreb. Podmienkou, aby sa Mora mohol ujať mandátu, je zloženie ústavou predpísaného poslaneckého sľubu.

Väčšinu legislatívnych návrhov predložila opozičná SaS a podľa liberálov sú zamerané na zlepšenie podnikateľského prostredia. Ako zahlasuje koalícia, zatiaľ jasné nie je.
V pondelok (16.5.) o opozičných návrhoch rokovala aj koaličná rada, ktorá dala podľa podpredsedu Smeru-SD Roberta Kaliňáka svojim poslancom odporúčania. Aké sú, však nepovedal. Líder Mosta-Híd Béla Bugár už skôr uviedol, že ak opozícia žiada podporu pre svoje návrhy, musí s koalíciou najskôr rokovať, čo sa v tomto prípade nestalo.
Na programe je tiež sedem opozičných návrhov zmien Zákonníka práce. Keďže sa všetky týkajú jednej právnej normy, rozprava o týchto bodoch bude zlúčená.
Snemovňa si okrem iného vypočuje aj správu o pripravenosti a prioritách slovenského predsedníctva v Rade EÚ, ktorú prednesie minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). V pléne vystúpi aj verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová so svojou správou za rok 2015.
Na programe je aj voľba predsedu novej štátnej volebnej komisie či voľba kandidátov do disciplinárnych senátov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce