18. 05. 2016 19:18 | PREŠOV/TV Markíza

Spravodlivosť po rokoch. Za smrť dvoch ľudí však dostal iba podmienku

Vodič (61) spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej zahynuli otec so synom.

IRAKweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
IRAKweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

Už dlhých 9 rokov chodí pani Mária po súdoch a na cintoríne v Lipníkoch pri Prešove oplakáva v spoločnom hrobe manžela so synom. Doteraz nevedela, kto je za ich smrť zodpovedný. Dnes ale konečne na Krajskom súde padol definitívny verdikt. Vodič, ktorý mal tragickú nehodu zaviniť, si ho vypočuť neprišiel. Súd vyniesol rozsudok - trest odňatia slobody na dva roky a skúšobnú dobu päť rokov.

Nehoda sa stala ešte v novembri 2007 na križovatke, kde medzitým postavili kruhový objazd a nad ním diaľničný privádzač. Marek (20) vtedy viezol svojho 47-ročného otca ráno do práce. Na prvý pohľad sa zdalo, že pri odbočovaní vľavo, autom vleteli priamo pod kolesá oproti idúceho autobusu. Aspoň tak to vtedy videl jeho šofér.

Výmena sudcu, rozdielne znalecké posudky

Vyšetrovanie ale ukázalo, že si smrť nezavinili sami. Nehodu mal zapríčiniť vodič auta, ktorý išiel za nimi. Nestihol včas pribrzdiť a zozadu narazil do stojaceho auta pred križovatkou. Posunul ho tak do protismeru, priamo pred prichádzajúci autobus. Prípad na súde skomplikovala výmena sudcu, ale aj rozdielne znalecké posudky.

Od žiaľu zomrela

Obžalovaný vodič ale celý čas vinu popieral. Zúfala vdova sa zo straty manžela a syna doteraz nedokázala spamätať. Krátko po tragickej nehode pritom od žiaľu zomrela aj jej mama. Niečo tak kruté ale neželá ani tomu, ktorý im to celé spôsobil.

 


VIAC Z Domáce