24. 05. 2016 14:53 , článok bol aktualizovaný 24. 05. 2016 19:37 | PRIEVIDZA/TASR

Pred súdom vypovedala manželka exposlanca

Jánoša vina zo zločinu týrania blízkej a zverejnej osoby.

Exmanželka poslanca Vladimíra Jánoša.
Exmanželka poslanca Vladimíra Jánoša. Foto: TV Markíza

Výpoveďou bývalej manželky Ivety Jánošovej pokračovalo v utorok (24. 5.) na prievidzskom okresnom súde hlavné pojednávanie s obžalovaným exposlancom parlamentu za Smer-SD Vladimírom Jánošom.

Čelí čelí obžalobe zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Skutku sa mal podľa prokuratúry dopustiť na exmanželke a maloletej dcére, a to od roku 2003 do februára 2015. On vinu odmieta. Pojednávanie senát odročil na 17. júna, pričom by mal pokračovať vo výsluchu poškodenej Ivety Jánošovej, informovali z OS v Prievidzi.

Hlavné pojednávanie v kauze týrania sa začalo 16. marca, k obžalobe sa vtedy vyjadril samotný exposlanec, ako i zástupkyňa opatrovníka maloletej. Na jej žiadosť sa súd koná s vylúčením verejnosti, a to v záujme maloletej poškodenej.

Podľa znenia obžaloby sa mal Vladimír Jánoš v bytoch v Bratislave a Prievidzi správať k svojej vtedajšej manželke a maloletej dcére tak, že im spôsoboval psychické utrpenie, pričom jeho konanie malo u oboch vyvolávať úzkosť, stres a strach.

Exposlanec ich mal okrem iného opakovane vyháňať z bytu v Prievidzi i Bratislave, svojej manželke mal zakazovať stretávať sa s rodinou, vyhrážať sa jej aj s pištoľou a dopustiť sa na nej fyzického násilia. Vladimír Jánoš. sa tiež podľa obžaloby mal k manželke a dcére správať agresívne a vulgárne im nadávať, dcéra pritom mala trpieť panickými úzkostnými záchvatmi. Obžalovaný, ako uviedla prokurátorka, sa mal skutkov týrania dopustiť po dlhší čas a závažnejším spôsobom konania.

 

Obhajca exposlanca Ľubomír Hrežďovič, ako i samotný Vladimír Jánoš s obžalobou nesúhlasia a vinu odmietajú. Tvrdia, že skutkové vety výrokovej časti obžaloby nekorešpondujú s dôkazmi, ktoré boli zadokumentované a zhromaždené v prípravnom konaní. Majú tiež zásadné pochybnosti a výhrady o zachovaní totožnosti skutku v obžalobe. "Cítim sa nevinný v plnom rozsahu obžaloby," vyhlásil v marci tohto roka na súde exposlanec.

Obžalobu na exposlanca podala na prievidzský okresný súd Okresná prokuratúra v Prievidzi  9. decembra 2015, pričom jej podanie zdôvodnila zadováženými dôkazmi v prípravnom konaní. Ešte predtým jej doručil prievidzský policajný vyšetrovateľ návrh na postúpenie veci na prerokovanie konania obvineného ako priestupok, s čím prokuratúra nesúhlasila.

Obvineniu z týrania blízkej a zverenej osoby čelí Vladimír Jánoš od marca 2015. Svojho poslaneckého mandátu a funkcie okresného šéfa Smeru-SD sa vzdal po medializácii konfliktov so svojou, dnes už bývalou manželkou.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce