27. 05. 2016 10:36 , článok bol aktualizovaný 27. 05. 2016 17:03 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Nahnevaní ľudia čakali na doklady. Policajtom nefungoval systém

Na viacerých oddeleniach po celom Slovensku mali výpadky počítačového systému.

Bez názvu.png
Bez názvu.png Foto: TV Markíza

Pred policajnými oddeleniami, na ktorých sa vybavujú občianske, vodičské preukazy a pasy, prešľapovali v piatok dopoludnia nahnevaní ľudia. Do redakcie sa nám ozvalo množstvo čitateľov, ktorí sa sťažovali, že polícii nefunguje systém.

Nedala sa vybaviť nová žiadosť, ani vyzdvihnúť hotové doklady. Podľa informácií od jedného z našich divákov, vo štvrtok inštalovali nový systém, ktorý ale dnes nefungoval.

Nahnevaní ľudia.
Nahnevaní ľudia. Foto: TV Markíza
 
 

Problémy hlásili viaceré oddelenia

Podľa našich zistení nešlo o celoplošný výpadok, problémy však hlásili viaceré oddelenia. Napríklad v Bratislave systém nefungoval približne dve hodiny, neskôr sa už niektoré doklady dali vybaviť.

„Desiatky ľudí čakajú pred Klientským centrom v Bratislave a nikto nevedel, kedy a či vôbec systém spustia. Nerozumiem, prečo to nerobia v piatok poobede, keď úradné hodiny sú len do 12.00 h a neodladia ho mimo pracovných hodín," napísal nám rozhorčený pán z Bratislavy.

 
 

Ozval sa aj ďalší nespokojný občan, ktorý si dnes pre vybavovanie dokladov zobral v práci voľno. „V mene všetkých občanov, ktorí sa rozhodli si ísť na úrady niečo vybaviť, sa im chcem poďakovať, nakoľko z dôvodu totálnej byrokracie v tomto štáte, si väčšina tu čakajúcich ľudí musela z práce zobrať dovolenku," vyjadril sa.

Polícia sa bráni, že nový počítačový softvér nemohli inštalovať po pracovnej dobe, keďže ho potrebujú odskúšať v plnej prevádzke.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce