01. 06. 2016 06:15 , článok bol aktualizovaný 01. 06. 2016 11:14 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Obrovský požiar v bratislavskej Karlovej Vsi. Museli evakuovať niekoľko ľudí

Hrozilo, že požiar sa rozšíri aj do okolia.

Požiar v Bratislave. Plamene šľahali do výšok.
Požiar v Bratislave. Plamene šľahali do výšok. Foto: Tomáš Šromovský
Horela stará a polorozpadnutá budova bývalej policajnej stanice.
Požiar v Bratislave.
Požiar v Bratislave.

Obyvatelia v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves mali rušnú noc. Obrovský požiar zachvátil v utorok v noci budovu na Janotovej ulici. V plameňoch bola stará, polorozpadnutá budova bývalej policajnej stanice.

Požiar na Janotovej ulici v Bratislave.
Požiar na Janotovej ulici v Bratislave. Foto: Braňo Tomaga
 

Na mieste zasahovalo 15 hasičov s piatimi kusmi techniky. Pre vysoké plamene museli evakuovať časť bytovky hneď vedľa ohniska požiaru. Žiara bola taká silná, že popraskali okná aj na vysokých poschodiach.

"Krátko po 23.00 h sme mali prvé hlásenie o vzniku tohto požiaru, do ôsmich minút bola na mieste prvá posádka z hasičskej stanice v Dúbravke. Veliteľ zásahu vzhľadom na intenzitu a rozsah požiaru vyhlásil vyšší stupeň poplachu a povolal na miesto ďalšie posilové jednotky. V nočných hodinách sa prác zúčastnilo 12 posádok profesionálnych, ako aj dobrovoľných hasičov. Krátko po tretej hodine bol požiar lokalizovaný, to znamená, že sa ďalej nešíril a sily a prostriedky na jeho zvládnutie postačovali," priblížil okolnosti veliteľ Hasičského a záchranného útvaru v Bratislave Marián Bugár.

Ľudí premiestnili do kultúrneho domu, pri požiari sa nikto nezranil. Špekuluje sa o úmyselnom zapálení, nakoľko budova má čoskoro ustúpiť novej výstavbe.


Na mieste bol aj náš redaktor Braňo Tomaga

Viac informácií prinesieme vo večernom spravodajstve.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce