06. 06. 2016 11:02 | ŽILINA/zgTV Markíza

Slota dostal za alkohol podmienku, za volant si nesadne roky

Prokurátorovi sa trest nepáči, chce prísnejší.

Ján Slota
Ján Slota Foto: TV Markíza

Bývalý politik Ján Slota si nemôže šesť rokov sadnúť za volant a má ročnú podmienku. Vyplýva to z trestného rozkazu, ktorý dostal žilinský okresný súd od okresnej prokuratúry. Tá však s trestom nesúhlasí a žiada uloženie prísnejšieho trestu pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

 

Ako TV Markíza informoval prokurátor a hovorca žilinskej krajskej prokuratúry Milan Cisarik, súd by mal teraz stanoviť termín hlavného pojednávania.

Čo sa stalo?

Jána Slotu obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky po tom, čo 18. januára na ceste prvej triedy v smere z Lietavskej Lúčky do Porúbky v okrese Žilina narazil s Porsche Cayenne do pred ním idúceho Audi A6, ktoré narazilo do Suzuki SX4.

"Po dopravnej nehode vodiča Audi jednorazovo ošetrili, ostatné osoby zranenia neutrpeli. U vodičov Audi a Suzuki alkohol vykonanými dychovými skúškami nezistili," uviedol vtedy krajský policajný hovorca.

Po dopravnej nehode sa Ján Slota odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol aj lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou.

Na videu si pozrite reportáž, ktorú odvysielala TV Markíza, keď Slotu obžalovali.

 


VIAC Z Domáce