13. 06. 2016 19:15 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Zvrat v kauze dobitého chlapca. Riaditeľ odstúpil a priznal zlyhanie

Mama so synom chodí k psychiatrovi aj psychológovi, no o žiadnom extrémne zlom správaní sa svojho syna nevie.

zbity1web_jpg_bez_watermarku_1.jpg
zbity1web_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

Marek (14) prišiel z vyučovania s podliatinami po celom tele a dobitou hlavou. Za útočníka vtedy označil práve riaditeľa. Ten v pondelok z funkcie riaditeľa odstúpil.

Podliatiny na rukách, nohách, hrudníku a hlave. Mareka musel ošetriť chirurg na pohotovosti. Marek povedal, že ho takto doriadil riaditeľ súkromnej základnej školy, kam chodil. Vraj preto, že škaredo rozprával. Riaditeľ sa priznal k zlyhaniu a odstúpil. Situáciu vysvetľoval ale iba hmlisto.

V škole je podľa neho niekoľko obetí Marekovho nevhodného správania, ktoré ale odmietol spresniť. "Ide o veľmi špecifický druh správania, ktorý som nikdy predtým nezažil a ani nikto z mojich kolegov, paralyzovalo nás to ako tím," vyjadril sa riaditeľ.

Marek trpí poruchou pozornosti a je hyperaktívny

Mama s ním chodí k psychiatrovi aj psychológovi, no o žiadnom extrémne zlom správaní sa svojho syna nevie. Vraj ju ani kurátorku škola nikdy neinformovala.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny nám nemohol potvrdiť, či škola informovala kurátorku o Marekovom vážnom probléme alebo nie. Takéto informácie poskytovať nemôžu. Riaditeľ priznáva, že mal volať políciu.

Prípad teraz rieši polícia. Postup školy by mohla podľa ministerstva školstva preveriť aj inšpekcia, keby dostali podnet od rodičov. Inšpektori nám ale povedali, že ak koná polícia, nemôžu aj oni. Paradoxné je však aj niečo iné.

Keďže ide o súkromnú školu, musel by v tomto prípade riaditeľ ako zriaďovateľ preverovať svoje vlastné konanie.

Súkromná škola podľa riaditeľa vytvorila novú triedu pre problémové deti. Pod dozorom by mali byť aj cez prestávky. Pri riešení konfliktných situácií budú odteraz vždy prítomní dvaja pedagógovia.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce