14. 06. 2016 19:14 | NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

Príbeh, z ktorého behá mráz po chrbte. Túto hrôzu zažila tehotná žena

Na 10. november 2015 nezabudne do konca života.

19_nz_autohavaria_pribeh[0]_TFF.xferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19_nz_autohavaria_pribeh[0]_TFF.xferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

Táňa sa spolu s manželom nevedela dočkať vytúženého prvého dieťaťa. Keď išli na vyšetrenie, ich pokojný život a dovtedy bezproblémové tehotenstvo sa v okamihu obrátili.

Na 10. november 2015 Táňa nezabudne do konca života. Ráno si k manželovi sadla do auta a spoločne išli na ultrazvuk. Kúsok za obcou, v ktorej žijú ale pred sebou zbadala auto, ktoré sa už nestihlo zaradiť do svojho pruhu. Čelnej zrážke sa nevyhli. Keďže bola tehotná, pás nemala, a tak preletela cez okno a skončila v priekope.

„Viem, že som otvorila oči a prvé čo mi napadlo, že sme prišli o malého. Bolo to naše prvé bábätko. Necítila som si nohy. Ako zdravotníčka som vedela, že jednoducho to bude určite chrbtica, tak som ešte rýchlo hovorila manželovi, nech so mnou nehýbe vôbec," povedala Táňa.

Začal sa boj o dva životy

Prví boli na mieste nehody hasiči. Záchranári ju potom previezli do nemocnice do Galanty. Odtiaľ ju po magnetickej rezonancii ešte v ten deň viezli na Neurochirurgickú kliniku v Nových Zámkoch. Táňa mala dolámanú chrbticu a bola ochrnutá. Prvá operácia trvala tri hodiny.

V deň nehody a operácie bola v 22. týždni tehotenstva. Keď sa lekári pozreli na snímky chrbtice, prognózy boli veľmi zlé. Táňa ale v rekordne krátkom čase dokázala, že sa mýlia.

Trvalo jej mesiac, kým sa opäť postavila na nohy. Počas liečby prišli aj komplikácie, a tak si chvíľu poležala na kardiológii a neskôr rehabilitácii v Bratislave. V 37. týždni tehotenstva sa vrátila naspäť do Nových Zámkov, kde porodila cisárskym rezom Jakubka.

„Plakala som od šťastia, že je zdravý a strašne bol malinký ale úžasný bol a strašne krásny," vyjadrila radosť mamička Táňa.

Táňa absolvovala 182 dní od nehody aj druhú náročnú operáciu. Dnes žije s titánom v tele a teší sa synčekovi.

 


VIAC Z Domáce