17. 06. 2016 10:36 | BRATISLAVA/mm

Bugár kúpil pôdu za 25-tisíc eur a predal ju štátu. Zarobil pol milióna

Dôvodom je výstavba rýchlostnej cesty R7.

Béla Bugár
Béla Bugár Foto: TASR

Béla Bugár urobil dobrý obchod. V roku 2006 kúpil od známeho pôdu za 25-tisíc eur. Pred dvomi rokmi ju predal štátu za pol milióna. Dôvodom je výstavba rýchlostnej cesty R7, ktorá by mala ísť práve cez pozemky predsedu Mosta-Híd. Informáciu priniesol Denník N, ktorý na to upozornil samotný Bugár.

Podľa jeho slov pri kúpe pozemkov ešte nemohol vedieť, kadiaľ cesta pôjde. „Trasovanie bolo odsúhlasené až v roku 2011. Bol som vlastníkom pozemkov, ktoré vykúpila odo mňa Národná diaľničná spoločnosť rovnako ako od niekoľko sto ďalších majiteľov," povedal Bugár pre denník.

Denník ale dodáva, že trasa sa tušiť dala, čo potvrdil aj bývalý minister dopravy z rokov 2010 - 2012 Ján Figeľ. „Všetky štúdie, environmentálne dopady, územné konanie a ďalšie konanie už bežali roky. V roku 2006 už mohlo byť známych dosť veľa skutočností, kade to pôjde," povedal bývalý predseda KDH.

„Chcel som vlastniť hodnotnú poľnohospodársku pôdu. Bol som presvedčený, že na Žitnom ostrove získa na hodnote," doplnil Bugár, ktorý ju až do predaja prenajímal poľnohospodárom.

Analytik INEKO Ján Kovalčík tvrdí, že pôdu taktiež skupovali špekulanti, ale až vtedy keď boli známe trasy. A podľa neho zarobili viac ako Béla Bugár.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce