19. 06. 2016 12:15 , článok bol aktualizovaný 19. 06. 2016 18:59 | ŠTÚROVO/TV Markíza, mm

Tragédia v Štúrove! Riaditeľ kúpaliska opísal, ako sa to celé stalo

Zároveň vyjadril celej rodine úprimnú sústrasť.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza
Termálne kúpalisko Vadaš
Termálne kúpalisko Vadaš
Termálne kúpalisko Vadaš

Na termálnom kúpalisku Vadaš v Štúrove sa v sobotu (18.6.) stala obrovská tragédia! Zomrel tam len 4-ročný chlapec. Podľa prvotných informácií malo ísť o utopenie, ale podľa riaditeľa kúpaliska to bolo zrejme inak.

Podľa mojich vedomostí sa otecko hral so svojím štvorročným synom v bazéne Hviezda. Hádzal syna do vody, dieťa sa viackrát asi ponorilo pod vodu a trošku sa aj napilo. V určitom čase povedal otcovi, že sa necíti dobre. Vyšli na okraj bazéna, kde už dieťaťu bolo ozaj veľmi zle. Následne doniesol dieťa v náručí záchranárom, ktorí tam slúžili. Dieťa potom upadlo do bezvedomia. Záchranári začali s resuscitáciou," uviedol riaditeľ kúpaliska Vadaš Endre Hogenbuch.

„Na mieste približne dve hodiny zasahovali leteckí aj pozemní záchranári, ktorí sa pokúšali chlapčeka resuscitovať, no žiaľ neúspešne," skonštatoval hovorca záchranárov Boris Chmel.

Riaditeľ kúpaliska vylúčil, že by niekto z pracovníkov pochybil. „Z našej strany všetky zákony boli dodržané. Teda my sme tam mali dostatočný počet nie plavčíkov, ale záchranárov, ktorí na to majú špeciálny kurz, aby takúto funkciu mohli vykonávať," doplnil Hogenbuch.

Zároveň vyjadril celej rodine úprimnú sústrasť.

Polícia tragédiu naďalej vyšetruje.

 VIAC Z Domáce