24. 06. 2016 18:02 | PIEŠŤANY/TV Markíza

Väzeň z Leopoldova je stále na úteku. Zistilie sme nové skutočnosti

Na krku má ďalší závažný trestný čin.

Väzeň z Leopoldova Ľubomír Behan
Väzeň z Leopoldova Ľubomír Behan Foto: TVNOVINY.sk

Pátrajú po ňom už tri týždne, no ešte stále ho nemajú. Nájsť väzňa na úteku Ľubomíra Behana je akoby hľadať ihlu v kope sena. Televízii Markíza sa podarilo zistiť o nebezpečnom mužovi nové skutočnosti. Nesedel iba za lúpežné prepadnutie s nožom, ale na krku má ďalší závažný trestný čin.

Tento muž si behá po slobode neuveriteľných 504 hodín. Doteraz sa o tom mlčalo, no Behan nielen lúpil, ale zdá sa, že aj spreneveril auto. Predtým, než ho súd poslal sedieť na takmer deväť rokov si mal z autopožičovne požičať auto . Späť ho už ale nevrátil. Údajne ho predal. Týždeň pred útekom na neho prokurátor podal obžalobu.

 

Väzeň ušiel 2. júna zo strelnice, kde pracoval s ďalšími odsúdenými na stavbe. Podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej za jeho útek môže justičná stráž. Nebola jednoducho tam, kde mala byť. Troch dozorcov preto prepustili.

Vyzerá to tak , že Ľubomír Behan si útek na slobodu dobre pripravil. Overovali sme aj informáciu, že v priestoroch strelnice po jeho úteku našli väzenský mundúr, použitú SIM kartu a mobil. Ten mu údajne zabezpečil jeho komplic, aby sa tesne pred útekom

Iba 24- ročný Ľubomír Behan dostal za lúpež osem rokov a osem mesiacov, za spreneveru auta môže dostať päť a za to, že ušiel z väznice ďalších päť rokov. Ak ho chytia, za všetky trestné činy si tak môže posedieť takmer 20 rokov.


VIAC Z Domáce