26. 06. 2016 15:21 | BRATISLAVA/TASR

Opozícia podľa Fica zvolala mimoriadnu schôdzu ku Kaliňákovi úmyselne

Minister Kaliňák má naďalej premiérovu dôveru, poukázal, že mu nikto žiadne porušenie zákona nedokázal.

Premiér Robert Fico.
Premiér Robert Fico. Foto: TASR

O zvolanie mimoriadnej schôdze v týždni, keď Slovensko preberá predsedníctvo v Rade EÚ, požiadala podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) opozícia úmyselne. Chce na nej odvolávať ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Fico to v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 označil za nezmysel.

"Úmyselne podali návrh v piatok (24.6.), aby sa schôdza konala v týždni, kedy preberáme predsedníctvo... V tom čase páni z opozície museli vyvolať zbytočnú schôdzu, ktorá bude plna špiny," skonštatoval Fico. Myslí si, že schôdza je výsledkom a dôkazom toho, že opozícia nemá alternatívu voči vládnej koalícii. "Bez dôkazov, obviňovaním sa budú snažiť deštruovať situáciu na Slovensku," povedal.

Minister Kaliňák má naďalej premiérovu dôveru, poukázal, že mu nikto žiadne porušenie zákona nedokázal. "Nemáme sa o čom baviť v tejto situácii. Nikto nepreukázal Robertovi Kaliňákovi nič. Sú to len bohapusté obvinenia," vyhlásil Fico. Snahy opozície o jeho odvolávanie označil za politiku deštrukcie v čase, keď bude na Slovensku celá Európska komisia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce