12. 07. 2016 11:46 | LEOPOLDOV/kacs

V leopoldovskej väznici sa obesil muž obvinený v známej mafiánskej kauze

Policajti ho považovali za člena dunajskostredskej mafie.

Väznica Leopoldov
Väznica Leopoldov Foto: TASR

V Leopoldovskej väznici spáchal samovraždu muž, ktorého policajti považujú za člena dunajskostredskej mafie. Silvester Konkoly (†40) sa obesil ešte minulý týždeň na cele na opasku, ktorý si priviazal o posteľ.

„ Privolaný lekár konštatoval smrť odsúdeného. Okolnosti mimoriadnej udalosti vyšetrujú príslušníci Okresného riaditeľstva Policajného zboru Trnava," uviedol riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.

Silvestra Konkolyho obvinili z vraždy z roku 2003 v bratislavskej Vrakuni. Branislavovi K. mali zablokovať auto, potom po ňom strieľali. Muž zomrel. Jeho telo nechali na mieste činu. Pri prestrelke bol usmrtený aj jeden z útočníkov. Policajti mužov z okolia Dunanskej Stredy obvinili až po 13-tich rokoch od vraždy.

Obvinený muž sa spolu s ďalšími ôsmimi obvinenými dostal za mreže v máji tohto roku po veľkom policajnom zásahu v areáli družstva v Dunajskej Strede. Počas akcie Mlynček našli v ilegálnych hroboch telá dvoch neznámych mužov. Vo väzení si odpykával aj 13-mesačný trest za krádež. 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce