19. 07. 2016 09:48 , článok bol aktualizovaný 19. 07. 2016 11:34 | BRATISLAVA/zg

Na Slovensku sa narodili trojičky

Dostali krásne mená, jedno je typické slovenské.

Trojičky Anička, Zojka a Danielko.
Trojičky Anička, Zojka a Danielko. Foto: unb.sk

Univerzitná nemocnica na Antolskej ulici v bratislavskej Petržalke má dôvod na radosť. Narodili sa tam trojičky - dve dievčatká a chlapček.

Ako tvnoviny.sk informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Zuzana Eliášová, dostali pekné mená - Anička, Zojka a Danielko. Maminka sa volá Petra a pochádza z Bratislavy. Deti sa narodili sedem týždňov pred plánovaným termínom pôrodu - 24. júna.

Anička vážila 1 820 g a merala 45 cm, Danielko bol o niečo menší, mal 1 750 g a dĺžku 45 cm. Najväčšou bojovníčkou bola najmenšia Zojka, ktorá mala pri narodení 1 100g.

Univerzitná nemocnica Bratislava má v nemocnici na Antolskej špecializované perinatologické centrum, kde sa vysoko kvalitní zdravotníci starajú o maličké bábätká profesionálne a s láskou, aby im pomohli zvládnuť štart do života a rodičia si ich mohli odniesť s radosťou domov.

Vlani sa v Bratislave z viacpočetnej tehotnosti narodilo celkom 312. detí.

Anička, Zojka a Danielko.
Anička, Zojka a Danielko. Foto: unb.sk
 

Nedávno sme vás informovali na našej stránke o jednom slovenskom unikáte. Dedine Záhorce, v okrese Veľký Krtíš, ktorá je plná dvojičiek. Reportáž sme odvysielali v relácii Reflex.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce