27. 07. 2016 10:23 | BRATISLAVA/mm

Vyhlásili kandidátov na anticenu Homofób roka: Nechýba Kollár či Kotleba

Víťazmi ankety sa v minulosti stali hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík, či vtedajší poslanec Štefan Kuffa.

Boris Kollár a Marian Kotleba (koláž)
Boris Kollár a Marian Kotleba (koláž) Foto: TASR

Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko n.z. vyhlásili štvrtý ročník anti-ceny Homofób roka a zverejnili nominácie. Medzi nominovanými výrokmi nechýbajú slová kontroverzného podnikateľa a lídra strany Sme rodina Borisa Kollára, jeho bývalej poslankyne Martiny Šimkovičovej, či plány predsedu ĽSNS Mariána Kotlebu na zavedenie cenzúry slovenských médií.

Víťazmi ankety sa v minulosti stali hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík, či vtedajší poslanec Štefan Kuffa za svoj výrok o topení gejov a Konferencia biskupov s tvrdením, že ľudsko-právni aktivisti sú „aktéri kultúry smrti".

„Výroky, ktoré sa na základe podnetov verejnosti do ankety dostali, nebezpečne pripomínajú názory páchateľov aktuálnych útokov v Nemecku a Francúzsku. Rovnako zneužívali náboženstvo a tradície na ospravedlňovanie nenávisti a zakrývanie svojej hlúposti s cieľom popierať ľudské práva a slobody. Polícia, prokuratúra i súdy by si mali uvedomiť, že síce nie každý nenávistný výrok viedol k teroristickému činu, no na začiatku každého teroristického útoku boli takéto vyhlásenia," uviedol výkonný riaditeľ IĽP a spoluzakladateľ Dúhového PRIDE Peter Weisenbacher.

Do hlasovania o víťazovi sa môže zapojiť každý na webstránke ludskeprava.sk až do pondelka 15. augusta.

Nominované výroky

Boris Kollár, predseda strany Sme rodina:

„Rodina je otec, mama a deti. Maximálne mama, mama, mama, mama, mama, mama, mama a moje deti! Dvaja teploši a dieťa? Zvrátené!"

Marian Kotleba, poslanec NR SR:

„Zavedieme pravidlá na kontrolu obsahu médii, nedovolíme, aby boli deti oblbované zvrátenosťami."

Vedenie KDH:

„Napadli nás vyznávačí kultúry smrti."

Martina Šimkovičová, poslankyňa NR SR:

„Neomarxisti vymenili kapitál za rod, ale cieľ zostal rovnaký. Zničiť tradičnú rodinu, západnú civilizáciu a vytvoriť totalitnú spoločnosť. Všetky „problémy", na ktoré sa odvolávajú platení homoaktivisti sa dajú riešiť 3-4 všeobecnými úpravami zákonov. Nie je potrebné žiadne „homosexuálne manželstvo".

Jaroslav Kuracina, zbrojár a miestny poslanec za ĽSNS:

„Chlapi, nedovoľte aby vám traumatizovali synov. Nedovoľte, aby vašim synom podsúvali, že chodiť ako buzerant je normálne!!!"


VIAC Z Domáce