26. 08. 2016 12:30 , článok bol aktualizovaný 26. 08. 2016 17:00 | NITRA/zg, TASR, D. Brixová

Kontroverzného podnikateľa z Nitry zastrelili dvomi výstrelmi, keď kráčal k autu

Polícia údajne zadržala podozrivého zo streľby, ktorý podnikateľa Dalibora P. zastrelil krátko po 10.00 h pri penzióne Ambrela.

Miesto, kde zavraždili nitrianskeho podnikateľa Dalibora P.
Miesto, kde zavraždili nitrianskeho podnikateľa Dalibora P. Foto: TV Markíza

Na Zobore sa dnes dopoludnia strieľalo. Obeťou je kontroverzný nitriansky podnikateľ, ktorého zasiahli do tváre a hrudníka. Dalibor P. (†45) bol na mieste mŕtvy. Informáciu pre tvnoviny.sk potvrdila aj nitrianska krajská hovorkyňa Renáta Čuháková s tým, že polícii prípad nahlásili o 10.10 h.

Nešťastie sa stalo na Kláštornej ulici a podľa našich informácií muža zastrelili na parkovisku pred penziónom Ambrela. Zrejme kráčal k svojmu zaparkovanému autu, keď naňho útočník vypálil. Guľka údajne zasiahla tvár a ďalšia hrudník.

Podľa informácií TV Markíza mal zavraždený podnikateľ pestrú minulosť. Bol trikrát vo väzbe - 1998, 2003 - za krádeže a 2009 za podvod, pričom v tomto prípade mu hrozil až 10-ročný trest za mrežami.

Údajne sa zaoberal kúpou bytov po neplatičoch, ktoré ponúkal na ďalší predaj. No záujemcovia vraj nevideli ani peniaze a ani byty.

 

Podľa predbežných informácií má už polícia v rukách aj podozrivého muža. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra Prezídia, ktorá zatiaľ totožnosť zavraždeného muža nepotvrdila, rovnako ani informáciu, že podozrivým by mal byť nitriansky podnikateľ, s ktorým mal Dalibor P. už dlhšie obdobie spory.

Dalibor P. pred rokmi vlastnil akcie nitrianskeho hokejového klubu. V roku 2007 mu niekto podpálil v roku 2007 luxusné terénne autá. O dva roky neskôr mu niekto podpálil aj rozostavaný dom. Podľa našich informácií v poslednom čase žil v tomto penzióne.

Na sociálnych sieťach ľudia diskutujú o bývalom majiteľovi penziónu Mirovi. Vraj je ťažko chorý a chodí na dialýzu. Zastrelený muž ho mal údajne pripraviť o penzión a aj priateľku. Suseda nám prezradila, že asi pred mesiacom bol dom zapečatený a on musel odtiaľ odísť.

Polícia vzhľadom na počiatočné štádium vyšetrovania neposkytla žiadne informácie. Muži zákona aj niekoľko hodín po vražde miesto dôkladne prehľadávali.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce