26. 08. 2016 17:17 | LEHOTA POD VTÁČNIKOM/TV Markíza

Krčmárka lúpež iba predstierala. Za všetkým sú dlhy a závislosť

To, že si porezala ruku bolo zrejme len manipulovanie, aby zmiatla policajtov.

Zranenie si spôsobila sama.
Zranenie si spôsobila sama. Foto: TV Markíza

Malo to byť lúpežné prepadnutie pri ktorom tiekla krv. Krčmárka zavolala na políciu s tým, že ju neznámy muž prepadol a okradol. Dokonca ju mal porezať na ruke. Prípad má ale zaujímavú dohru.

Záchranári, kriminalisti a psovodi. Takto to vyzeralo v stredu v obci Lehota pod Vtáčnikom. Žena tvrdila, že ju v pohostinstve niekto prepadol .

„Že prišiel nejaký chlapík, že ju praskol po ruke - zobral jej peniaze a utekal preč. Za bieleho dňa v Lehote sa ešte nič také nestalo, takže som bola z toho dosť taká šoknutá," hovoria miestni obyvatelia.

Psovodi prehľadávali celé okolie. Stopu však nenašli. Záchranári žene ošetrili ruku a policajti zisťovali čo sa vlastne stalo. Všetko je ale inak. Krčmárka si lúpež vymyslela.

„Peniaze vzala ešte deň predtým ako lúpež oznámila. Časť peňazí minula na svoje dlhy a druhú časť vhodila do hracieho automatu," vysvetlila hovorkyňa KR PZ Trenčín Elena Antalová.

 

Majiteľ pohostinstva na kameru hovoriť nechcel. Ženu ale okamžite prepustil. Miestni nechápu ako si to krčmárka mohla celé vymyslieť.

„Bol to šok, ja som si to nevedla ani predstaviť, že vôbec ako to ona môže urobiť, takéto niečo. Je to chudiatko podľa mňa," čuduje sa obyvateľka.

Postavila na nohy záchranárov aj policajtov. Odborníčka na duševné zdravie tvrdí, že príčin, prečo to urobila môže byť viac.

„Môže ísť o diagnózu patologického hráčstva - gemblingu, kedy vlastne hráči páchajú nelegálnu trestnú činnosť, podvody, krádeže, aby získali financie k ďalšiemu hraniu," myslí si primárka psychiatrie nemocnica Bojnice Darina Hrabovská.

To, že si porezala ruku bolo zrejme len manipulovanie, aby zmiatla policajtov.

„Obvinenej Zuzane za uvedený skutok hrozí trest odňatia slobody až na dva roky," dodala policajná hovorkyňa.


VIAC Z Domáce