27. 08. 2016 18:59 | NITRA/TV Markíza

Muž, ktorý mohol zavraždiť kontroverzného podnikateľa z Nitry, je v policajnej cele

V policajnej cele je údajne bývalý majiteľ penziónu.

Obeť vraždy.
Obeť vraždy. Foto: TV Markíza

Muž, ktorý mohol zavraždiť kontroverzného podnikateľa z Nitry je v policajnej cele. Podľa našich informácii ho zadržali pár hodín po streľbe ako podozrivú osobu číslo jeden. Jeho identitu zatiaľ taja. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry začal trestné stíhanie z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

Podnikateľa niekto zastrelil krátko pred desiatou hodinou. Jeho telo ležalo pred penziónom. Strela mu zasiahla tvár a hrudník. Aj 24 hodín po streľbe je na mieste policajná páska. V okolí sú policajné autá. Stále je tu aj kriminálka.

 

V policajnej cele je údajne bývalý majiteľ penziónu. Už nebohý podnikateľ ho mal podvodom pripraviť o penzión a nezaplatiť mu 250-tisíc eur. O zavraždenom sa šíri, že donášal polícii a za mreže dostal niekoľko ľudí, medzi nimi aj taliansku mafiu, ktorá mala tlačiť falošné eurá. Faktom je, že bol trestaný za podvody a sedel aj za mrežami.

Kto strieľal, či a ako sa to stalo by mohla objasniť priemyselná kamera na rodinnom dome oproti penziónu. Je otočená priamo naň. Kamery sú aj pod strechou penziónu.

Podľa našich informácii kontroverzný podnikateľ dostal asi mesiac pred streľbou niekoľko výstrah, aby si dával pozor, že môže zle dopadnúť. Pred deviatimi rokmi mu podpálili luxusné auto a potom aj nový dom.

O tom, čo sa stalo pred penziónom susedia na kameru hovoriť nechceli. No mimo nej nám viacerí povedali, že v Nitre bol nebohý podnikateľ vnímaný ako oblastný podvodník. Mal dokonca okrádať vlastné sestry i matku.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce