03. 09. 2016 19:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Rodina z Moldavy nad Bodvou trhla rekord. Neuveríte, koľkokrát si za mesiac telefonovali

Život bez mobilov si dnes väčšina z nás nevie predstaviť.

Aj časté telefonovanie je stresujúce.
Aj časté telefonovanie je stresujúce. Foto: Shutterstock.com

Denne tri hodiny s telefónom na uchu či textovanie 160-tich správ. Jeden z mobilných operátorov zverejnil svoje najaktívnejšie rodiny. Výsledok? Príbuzní si už informácie posúvajú skôr cez mobil ako priamo z očí do očí.

V Moldave nad Bodvou žije rodina, ktorej členovia si za jeden mesiac zatelefonovali takmer 11-tisíc krát. Znamená to, že si denne vymenili 360 hovorov a so slúchadlom na uchu strávili 3 hodiny. Stali sa rekordérmi u našho najrozšírenejšieho mobilného operátora.

"Tá ľahká dostupnosť tohto spôsobu komunikovania je určite zaujímavá a keď si ľudia majú čo povedať, tak je fajn, že si to zdeľujú," povedal psychológ Tibor Hrozáň.

Podľa psychológa však môže mať prehnané telefonovanie aj negatívne vplyvy. "Čo jem, koho vidím, kde som spadol alebo čo mi povedal, to sú úplné hlúposti, ktoré má ten človek spracovávať sám bez toho, aby to zdieľal," tvrdí Hrozáň.

Kvôli telefonovaniu a internetu sme pri tom vystavení žiareniam. Tie síce nevidíme, no mikrovlnné vlny sú všade okolo nás.

Takto sa prejavuje v priestore Wifi Router. Zariadenie, ktoré umožňuje bezdrôtové pripojenie k internetu. Merania sledujú, či dokáže ohriať ľudské telo podobne ako mikrovlnka jedlo, ktoré chcete zjesť teplé.

Na internete sú viaceré teórie o tom ako je mobilné a internetové žiarenie škodlivé. Faktom ale je, že skúšobné merania sa pravidelne robia a sledujú aj možné vplyvy na organizmus. Zdravotné riziko by malo byť vylúčené.

 


VIAC Z Domáce