06. 09. 2016 08:17 , článok bol aktualizovaný 06. 09. 2016 16:36 | PREŠOV/ml

Mladík vletel v protismere do starej mamy s vnúčatami. Chlapec (†9) zrážku neprežil

Žena, ktorá viezla deti do školy skončila s ťažkými zraneniami v prešovskej nemocnici.

Tragická nehoda v Prešove.
Tragická nehoda v Prešove. Foto: TV Markíza

Len 9-ročný Šimon prišiel ráno v Prešove o život. Neprežil dopravnú nehodu v mestskej časti Cemjata. Do školy ho z obce Sedlice spolu so sestrou viezla stará mama, keď sa na nich zrazu v protismere, vyrútila staršia audina. Zrážke sa autám už nepodarilo vyhnúť.

Kým 19-ročný šofér audi z Klenova mal z nehody vyviaznuť bez vážnejších zranení, posádka druhého auta také šťastie nemala. Staršia pani skončila s ťažkými zraneniami v prešovskej nemocnici, dýchať za ňu pri prevoze museli prístroje. Jej 9-ročný vnuk, žiaľ, nemal šancu prežiť. Jeho staršia sestra je mimo ohrozenia života, so zraneniami pleca a ramena však taktiež skončila v nemocnici.

"Len 9-ročný chlapec utrpel viacpočetné poranenia celého tela, ktorým napriek snahe záchranárov podľahol. Desaťročné dievča má poranené plece a rameno a 54-ročná žena bola vo vážnom stave a na umelej pľúcnej ventilácií transportovaná do prešovskej nemocnice. Ďalší 19-ročnú muž utrpel úraz hlavy a na mieste nehody bol pri vedomí," povedal hovorca operačného strediska záchranárov Boris Chmel.

Vodičovi, ktorý nehodu spôsobil, alkohol v tele nezistili. Podľa svedkov však išiel neprimerane rýchlo. Na mokrej ceste v mierne ľavotočivej zákrute zrejme dostal šmyk, prešiel do protismeru a čelne vrazil do oproti idúcej felície. Tú náraz pritlačil k zvodidlám a jeho auto sa zastavilo až o niekoľko metrov ďalej. Všetko to na vlastné oči videl vodič ďalšieho auta.

"Bol to šmyk, oproti idúce auto zrejme nezvládlo riadenie, išiel veľmi veľmi rýchlo," povedal muž.

Na základnej škole M. Nešpora v Prešove vyvesili čiernu vlajku. Šimonova lavica zostane prázdna. So svojou sestrou pritom na túto školu prestúpili len včera.

 

Tragická nehoda v Prešove.
Tragická nehoda v Prešove. Foto: TV Markíza
 

Tragická nehoda v Prešove.
Tragická nehoda v Prešove. Foto: TV Markíza
 

Tragická nehoda v Prešove.
Tragická nehoda v Prešove. Foto: TV Markíza
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce