06. 09. 2016 12:33 , článok bol aktualizovaný 06. 09. 2016 15:41 | BRATISLAVA/mm

Bili ma do tváre a vulgárne mi nadávali, tvrdí aktivistka Krempaská po proteste pred Bonaparte

Zároveň dodala, že nečakala, že vyhrážky a hecovanie zo včerajšieho protestu sa tak rýchlo zrealizujú.

Alena Krempaská na ošetrení
Alena Krempaská na ošetrení Foto: FB/Peter Weisenbacher

Včera (5.9.) prebehol posledný z prázdninových protestov pred Bonaparte, ktoré organizujú opozičné strany OĽaNO-NOVA a SaS. Postupom času proti samotným protestom začali vystupovať aktivisti z Inštitútu ľudských práv (ILP). Tým sa nepáčilo, že za nimi stoja politické strany.

Medzi skupiny vždy dochádzalo k slovnými potýčkam, ale včera podľa slov Aleny Krempaskej mali na ňu fyzicky zaútočiť dvaja muži.

„Priatelia a priateľky, nadránom ma prepustili z nemocnice, už som doma a v rámci možností OK. Odviezla ma záchranka po tom, čo ma cestou z ILP včera večer napadli nejakí dvaja týpci, kričali na mňa, že som "smerácka k.va vy.ebaná", bili mi do tváre a zhodili na zem," odkázala aktivistka na sociálnej sieti.

Zároveň dodala, že nečakala, že vyhrážky a hecovanie zo včerajšieho protestu sa tak rýchlo zrealizujú a nájde sa na chodníku s krvavou tvárou a odkázala: „Držme si palce, že sa takto nebudú riešiť rozličné politické názory do budúcna," uzavrela Krempaská.


Aktivisti sa rozhodli, že na Igora Matoviča podajú trestné oznámenie za ohováranie. Podľa Aleny Krempaskej a Petra Weisenbachera ich mal líder hnutia OĽaNO-NOVA na včerajšom proteste pred Bonaparte označiť za tunelárov. Informuje portál Aktuality.sk.

Peter Weisenbacher zároveň tvrdí, že aj jeho na proteste napadli, vraj ho zhodili na zem. Nevedel, ale povedať, kto mal napadnúť jeho kolegyňu Alenu Krempaskú. Matovič sa dnes vyjadril, že ide o Kaliňákových ľudí.

„V rovnaký deň prichádzajú provokatéri na protest tretíkrát a dochádza k fyzickému útoku na aktivistku Alenu Krempaskú, ktorá bola proti protestom. Dávam ruku do ohňa, že tí, čo chodili na naše protesty, boli pokojní a mierumilovní. Dala ju zbiť Kaliňákova mafia, aby to vyzeralo na nás," povedal Matovič. Téme sme sa venovali aj TU.

Šéf Inštitútu ľudských práv na záver odmietol Matovičovo tvrdenie, že by si ich Ficova vláda nejakých spôsobom kúpila.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce