16. 09. 2016 08:27 , článok bol aktualizovaný 16. 09. 2016 16:05 | BRATISLAVA/TASR

Vo Veľkom Mederi sa zrazil vlak s kamiónom. Rušňovodič je vo vážnom stave

Prečo 43-ročný vodič z Českej republiky na koľajnice vošiel, je v štádiu vyšetrovania.

Zrážka vlaku s kamiónom.
Zrážka vlaku s kamiónom. Foto: TVNOVINY.sk
Zrážka vlaku s kamiónom
Zrážka vlaku s kamiónom
Zrážka vlaku s kamiónom

Na železničnom priecestí vo Veľkom Mederi sa ráno zrazil vlak súkromného dopravcu RegioJet s kamiónom. K nehode vlaku REX 774 (Komárno - Bratislava) došlo približne o 7.15 h. Zrážka si vyžiadala drobné zranenia, zlomeniny, otrasy mozgu, ale aj kritické stavy.

Havarovaný kamión zostal po nehode prevrátený v záhrade najbližšieho rodinného domu. Cestujúci rozbíjali okná a pomáhali si navzájom. Vodič nákladného auta smeroval z Veľkého Medera na Komárno.

Vo vlaku sa viezlo 33 ľudí a dvaja boli v kamióne - vodič a jeho manželka. Na miesto zavolali všetky sanitky, ktoré sa nachádzali v okolí. Priletel aj vrtuľník. S ťažkým zraneniami previezli do nemocnice rušňovodiča.

Štyria ľudia utrpeli vážne zranenia, zle je na tom rušňovodič

"Rušňovodičov zdravotný stav je bohužiaľ vážny a bol letecky prevezený do nemocnice," povedal Aleš Ondrůj, PR manažér spoločnosti RegioJet. Po ošetrení prepravili 15 zranených ľudí do nemocníc v Bratislave, V Nitre, v Nových Zámkoch, Dunajskej Strede a Komárne.

Leteckí záchranári mali čo robiť, v priebehu necelých troch hodín prileteli až trikrát. Štyria pacienti boli v kritickom stave.

Železničné priecestie je zabezpečené zvukovou a svetelnou signalizáciou. Prečo 43-ročný vodič z Českej republiky na koľajnice vošiel, je v štádiu vyšetrovania.

Na tomto priecestí to ale ani zďaleka nebola prvá dopravná nehoda. Pán Pavol býva hneď vedľa trate a aj on už mal havarovaný kamión v záhrade.

Po rannej nehode je trať veľmi vážne poškodená a tak spoločnosť Regio Jet na trase Zemianska Oľča - Veľký Meder zabezpečila na celý dnešný deň náhradnú autobusovú dopravu.

 Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce