03. 10. 2016 17:00 , článok bol aktualizovaný 03. 10. 2016 19:58 | POPRAD/TV Markíza

Rady, ako zabrániť zákernému vírusu na Facebooku

Odborník tvrdí, že stačia dve kliknutia.

Vírus na internete, ktorý vám zničí osobné konto na FB.
Vírus na internete, ktorý vám zničí osobné konto na FB. Foto: TV Markíza

Používate Facebook? Tak pozor. Na sociálnej sieti sa šíri nový zákerný vírus. Stačí jedno kliknutie a môžete prísť o všetko. Zisťovali sme ako podobným nepríjemnostiam predísť.

Vyzerá to ako keby vám kamarát poslal video s vašou fotkou Kliknete a hneď rozošlete vírus väčšine priateľov. "Pomôžte mi, už sa nemôžem dostať do svojho profilu," podobných zúfalých správ na internete pribúda.

Vírus vyzerá ako lavína a prenáša sa z počítača do počítača. Je dômyselne maskovaný a tvári sa ako video, ale je to len finta.

Motívom je buď vytiahnuť z vášho počítača všetky heslá, vrátane internetbankingu alebo získať kontrolu nad vaším profilom. „Vystupujú pod vaším menom a potom sa zobrazujú vaše hodnotenia, lajky, možno aj vaše fotografie na miestach, kde by ste to nečakali," povedal odborník Ondrej Macko.

Návod ako zabrániť vírusu

A čo s tým? Antivírusový program, zmena hesiel a k tomu dve odporúčania. Prejdite do nastavení svojho účtu a kliknite na slovíčko APLIKÁCIE. Za odosielanie spamu môže niektorá z nich. "Odporúčal by som zmazať, keď nie všetky, tak väčšinu aplikácií, ktoré facebook ku chodu nepotrebuje," tvrdí IT odborník Ivan Daráni.

Druhá rada znie: Na tej istej stránke prejdite nižšie a kliknite na tlačidlo APLIKÁCIE, ktoré používajú ostatní a zrušte zaškrtnutie pri všetkých možnostiach. "Odteraz už žiadna aplikácia nebude môcť zneužiť vaše údaje," dodáva.

Zaujímavosťou je, že väčšina ľudí na zemi takéto starosti nepozná. A dôvod je jednoduchý. Až 54 percent ľudí na svete nemá prístup na internet.

 

To sa dozviete v Televíznych novinách.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce