06. 10. 2016 17:10 | JASNÁ/TV Markíza

Bol to jeden z najväčších požiarov v našej histórii. Zničený hotel opäť otvoria

Oheň, ktorý napáchal škody za 7 miliónov eur, sa rozhorel v kuchyni, po skrate na mraziacom boxe.

Hotel hasili až dva dni.
Hotel hasili až dva dni. Foto: TV Markíza

Od jedného z najväčších hotelových požiarov v histórii Slovenska dnes uplynul presne jeden rok. Do tla vtedy zhorel Hotel Junior, jeden z najväčších hotelov v stredisku Jasná. Z izieb museli evakuovať takmer 140 ľudí a v plameňoch vyhasol jeden život.

Požiar neprežil 64-ročný Peter. Podľa svedkov vytlačil zo zadymenej izby na strechu svoju manželku. Keď sa hasiči vrátili po neho už bolo neskoro.

„Bohužiaľ tejto osobe sme už nedokázali pomôcť," vysvetlila riaditeľka OR HaZZ Liptovský Mikuláš Eva Krajčiová.

Hasiči bojovali s požiarom dva dni. Na hotel vystriekali jeden a štvrť milióna litrov vody a hrozilo zrútenie hotela.

 

Oheň, ktorý napáchal škody za 7 miliónov eur, sa rozhorel v kuchyni, po skrate na mraziacom boxe. Polícia uzavrela vyšetrovanie konštatovaním, že za požiar nikto nemôže a napriek rôznym podozreniam, boli dodržané aj protipožiarne opatrenia.

„V rámci vyšetrovania bolo tiež zistené, že hotel Junior bol zabezpečený pasívnymi aj aktívnymi prostriedkami pre zabezpečenie ochrany pred požiarmi," uviedla hovorkyňa krajskej polície Jana Balogová.

V hoteli sa od jari vo veľkom rozoberalo a odvážalo. Dnes sú už búracie práce hotové. Vybúrali všetky priečky a keďže nosné konštrukcie ostali z väčšiny zachované, čoskoro sa môže začať s rekonštrukciou hotela.

„My by sme chceli, aby sme zrekonštruovali hotel v tom stave a výzore, ako sú ľudia naň zvyknutí," dodal predseda predstavenstva Hotely mládeže Slovakia Karol Klobušický

Prvých hostí ubytujú možno už v budúcoročnej zimnej sezóne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce