10. 10. 2016 07:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Aj amatéri môžu točiť profesionálne videá. Toto sú najväčšie vychytávky

Výhodou je to, že na nakrúcanie nepotrebujete žiadneho pomocníka či televízny štáb.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Čím ďalej túto kameru odhodíte, o to lepší budete mať záber. Ako prvá má krídla a na plachtenie využíva zákony fyziky.

Pozrite si horúce novinky, s ktorými urobíte dokonalé vzdušné zábery a omnoho viac.

V podstate je to dokonale ľahký a odolný obal na akčnú kameru. Stačí ju upevniť a už len hádzať. 

,,Za posledné roky sme nakreslili a vyrezali veľmi veľa prototypov, kým sa nám podarilo nájsť ten správny materiál, ktorý odolá vode, piesku či nástrahám mesta," vysvetľuje vynálezca.

Ak si radi robíte selfie fotografie, táto raketa je na to ako stvorená, kamera vás vlastne zosníma zhora - taký záber bežne neurobíte.

 

Podľa výrobcov je to taká menšia a hlavne lacnejšia náhrada dronov. Tie vo väčšine prípadov môže pilotovať iba človek s osvedčením a štart povoľuje letecký úrad. Pri tejto kamere legislatíva nevyžaduje povolenie leteckého úradu.

Keď už povolenie na nakrúcanie s dronom máte, tento vás určite poteší. Je dostatočne ľahký a kompaktný na to, aby ste ho zbalili do obyčajného batohu, no napriek tomu dosiahne rýchlosť 56 km/h a vyletí až do takmer 5 kilometrovej výšky .

Výhodou tohto drona je to, že sa neovláda cez smartfón ale cez špeciálny ovládač, ktorý je odolný vode a má vlastný displej.

Vďaka týmto vychytávkam dokážu aj amatéri nakrúcať profesionálne videá. Výhodou je to, že na nakrúcanie nepotrebujete žiadneho pomocníka či televízny štáb. Zariadenie totiž vaše pohyby sleduje úplne samo.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce