09. 10. 2016 19:08 | BRATISLAVA/TV Markíza

Danko udrel na ľudovú nôtu a štátnikom odovzdáva zbojníkov a kožuchy

Vláda pritom spustila kampaň, ktorá nás má prezentovať ako krajinu nápadov a technických noviniek.

Dankov dar pre predsedu európskeho parlamentu.
Dankov dar pre predsedu európskeho parlamentu. Foto: TASR
Sme viac krajina krojovaných Jánošíkov, alebo krajina lietajúcich áut? Zatiaľ čo, vláda spustila pred pár mesiacmi kampaň GOOD IDEA Slovakia, ktorá nás má prezentovať ako krajinu nápadov a technických noviniek, predseda parlamentu najnovšie štátnikom odovzdáva cínových zbojníkov a kožušinové kabáty.

Danko hostil tento týždeň summit predsedov parlamentov a tí od neho dostali dary. Napríklad kožušinový kabát.

Danko pri našej prezentácii opäť udrel na ľudovejšiu nôtu. Ministerstvo zahraničných vecí pritom len v apríli  predstavilo novú značku Slovenska ako progresívnej krajiny.

„Píšeme iný, moderný príbeh. Príbeh o progresívnej a lákavej krajine, ktorá je schopná lákať talenty a investície," odznelo v kampani.

Okrem kabáta pre Martina Schulza si pre ostatných šéfov parlamentov Andrej Danko okrem iného pripravil cínových Jánošíkov, či sporo odeté devy. A pochválil sa nimi aj nám ostatným - na Facebooku.

Treba povedať, že Slovensko hľadalo svoju tvár roky. Na bohatom folklóre sme stavali a staviame stále. Na druhej strane z prieskumov, ktoré predchádzali GOOD IDEA ale vyplynulo, že chceme aby nás videli ako vitálnych a vynaliezavých.

 Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce