13. 10. 2016 06:00 | BRATISLAVA/TASR

Počas štátneho pohrebu rátajte s týmito dopravnými obmedzeniami (prehľad)

Polícia odporúča vodičom, aby minimalizovali svoj pohyb vozidlami v Starom Meste a uvedeným úsekom sa radšej vyhli.

Dopravné obmedzenia v Bratislave.
Dopravné obmedzenia v Bratislave. Foto: TASR

Vodičov v bratislavskom Starom Meste čakajú dnes dopravné obmedzenia. Spôsobí ich organizácia štátneho pohrebu prvého prezidenta SR Michala Kováča. Ide o obmedzenia nevyhnutné počas smútočného sprievodu z Bratislavského hradu do Prezidentského paláca, následne do Dómu sv. Martina a v okolí Ondrejského cintorína na Ul. 29. augusta.

Taktiež môže dôjsť k čiastočným dopravným obmedzeniam pri presune zahraničných delegácií z Letiska M. R. Štefánika v dopoludňajších hodinách na Bratislavský hrad, o ktorých bude polícia verejnosť informovať podľa aktuálnej dopravno-bezpečnostnej situácie.

V čase od 11.30 do 13.30 h budú pre cestnú dopravu úplne uzatvorené Palisády, Hodžovo námestie, Staromestská ulica, a Banskobystrická ulica, taktiež v tomto čase nebude prejazdná Štefánikova ulica. Doprava bude odkláňaná na Pražskej ulici, Mýtnej ulici, Kollárovom námestí a v Petržalke počas uzatvorenia Mosta SNP z Panónskej cesty na Eisteinovu ulicu. V uvedenom čase a mieste nebudú premávať linky MHD.

Približne v čase od 15.30 h do 16. h dôjde k uzatvoreniu Staromestskej ulice obojsmerne. Časový posun nie je vylúčený, bude sa odvíjať od vývoja dopravno-bezpečnostnej situácie.

V čase od 7.00 do 14.00 h nebude z bezpečnostných a technických dôvodov možné státie, resp. parkovanie vozidiel na Palisádach vrátane chodníka. "Z uvedeného dôvodu žiadame vodičov, aby si svoje vozidlá preparkovali na iné miesta. Pokiaľ tak neurobia, Krajský dopravný inšpektorát bude musieť vykonať odťah týchto vozidiel," uviedla Tatiana Kurucová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Polícia odporúča vodičom, aby v uvedenom čase minimalizovali svoj pohyb vozidlami v mestskej časti Staré Mesto a uvedeným úsekom sa vyhli. Dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, ako aj jej usmerňovanie a regulovanie bude zabezpečené policajtmi dopravnej polície. "Žiadame vodičov, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali pokyny policajtov. Vodičom vopred ďakujeme za trpezlivosť," dodala Kurucová.

Obmedzená bude aj MHD

"V čase policajnej uzávery Hodžovho námestia a Staromestskej ulice bude obmedzená - presmerovaná premávka MHD všetkých liniek premávajúcich v tomto úseku," informuje DPB. Obmedzenia sa dotknú trolejbusových liniek číslo 203, 207, 208, 212 a autobusových liniek číslo 31, 39, 80, 83,84, 93, 94, 147 a 184.

Po skončení zádušnej svätej omše sa smútočný sprievod presunie zo Staromestskej ulice na Ondrejský cintorín. DPB počíta, že čiastočne dôjde k obmedzeniu MHD. Počas štátneho pohrebu posilní DPB výkon svojej dispečerskej služby, ktorá bude spolupracovať s políciou a operatívne riadiť bratislavskú MHD.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce