12. 10. 2016 10:05 , článok bol aktualizovaný 12. 10. 2016 10:52 | BRATISLAVA/TASR

Počas rozlúčky s Michalom Kováčom bude obmedzená aj MHD (prehľad)

Pozrite si, ktorých liniek sa to dotkne.

Autobus MHD v Bratislave - ilustračná snímka
Autobus MHD v Bratislave - ilustračná snímka Foto: TASR

Obyvatelia i návštevníci Bratislavy musia vo štvrtok (13.10.) v súvislosti so štátnym pohrebom prvého prezidenta SR Michala Kováča rátať s obmedzeniami mestskej hromadnej dopravy (MHD). Na svojom webe o tom informuje Dopravný podnik Bratislava (DPB).

"V čase policajnej uzávery Hodžovho námestia a Staromestskej ulice bude obmedzená - presmerovaná premávka MHD všetkých liniek premávajúcich v tomto úseku," informuje DPB. Obmedzenia sa dotknú trolejbusových liniek číslo 203, 207, 208, 212 a autobusových liniek číslo 31, 39, 80, 83,84, 93, 94, 147 a 184.

Po skončení zádušnej svätej omše sa smútočný sprievod presunie zo Staromestskej ulice na Ondrejský cintorín. DPB počíta, že čiastočne dôjde k obmedzeniu MHD. Počas štátneho pohrebu posilní DPB výkon svojej dispečerskej služby, ktorá bude spolupracovať s políciou a operatívne riadiť bratislavskú MHD.

Dopravné obmedzenia

V čase od 11.30 do 13.30 h budú pre cestnú dopravu úplne uzatvorené Palisády, Hodžovo námestie, Staromestská ulica a Banskobystrická ulica; taktiež v tomto čase nebude prejazdná Štefánikova ulica. Doprava bude odkláňaná na Pražskej ulici, Mýtnej ulici, Kollárovom námestí a v Petržalke počas uzatvorenia Mosta SNP z Panónskej cesty na Einsteinovu ulicu. V uvedenom čase nebude premávať ani bratislavská MHD.

Uzatvorenie Staromestskej ulice potrvá do ukončenia zádušnej omše v Dóme sv. Martina približne do 16.00 h. Časový posun podľa hlavného mesta i polície nie je vylúčený a bude závisieť od vývoja dopravno-bezpečnostnej situácie.

Bratislavský magistrát upozorňuje, že v čase od 07.00 do 14.00 h z bezpečnostných a technických dôvodov nebude možné státie či parkovanie vozidiel na Palisádach vrátane chodníka. Polícia sa obracia na vodičov, aby svoje vozidlá preparkovali na iné miesta.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce